Connor McDavid New Jersey Devils Pittsburgh Penguins liga NHL

Nedelja, 21. 3. 2021, 7.44

Liga NHL, 20. marec

McDavid že pri 60 točkah, Rangersi končali zmagoviti niz Washingtona

Connor McDavid | Connnor McDavid je vknjižil že 60. točko sezone. To mu je uspelo na 34. tekmi ob zmagi nad Winnipegom. | Foto Guliverimage

V hokejski ligi NHL so Pittsburgh Penguins že v soboto zvečer po slovenskem času prišli do svoje 19. zmage v sezoni, s katero so se še utrdili na tretjem mestu vzhodne skupine. S 3:1 so premagali New Jersey Devils. New York Rangers so končali sedem tekem dolg zmagoviti niz Washingtona, kapetan Edmonton Oilers Connor McDavid pa je k zmagi nad Winnipegom vpisal dve točki, zdaj je že pri 60.

Za moštvi lige NHL je pestra sobota, na delu je bila večina ekip. Kapetan Edmontona Connor McDavid je po zaostanku z 0:2 proti Winnipegu začel preobrat ter z zadetkom in podajo Naftarjem pomagal do tretje zaporedne zmage, po kateri imajo na drugem mestu svoje skupine isto število točk kot vodilni Toronto. Za McDavida je bila to že 60. točka te sezone in je zanesljivo prvi hokejist na točkovni lestvici. Toronto je tokrat ugnal Calgary, odlično je branil nekdanji vratar Kraljev Jack Campbell (zaustavil je vseh 31 strelov).

Prvaki Tampa Bay Lightning so zanesljivo ugnali Chicago, Tampa je prišla do 11. zaporedne zmage na tekmah, ko je v vratih stal Andrej Vasilievski. Uspešni so bili tudi hokejisti Florida Panthers, ki imajo le dve točki manj, ob zmagi se je izkazal vratar Chris Driedger – zaklenil je vrata z 21 obrambami. Tretja Carolina je po hudem boju in loteriji izgubila s Columbusom. Po kazenskih strelih se je končal tudi dvoboj med Montrealom in Vancouvrom.

Tampa je še drugič v dveh dneh ugnala Chicago. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Tampa je še drugič v dveh dneh ugnala Chicago. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Najvišjo zmago so vknjižili člani Colorado Avalanche, ki so s kar 6:0 odpravili Minnesoto, v vratih je blestel nemški čuvaj mreže Philipp Grubauer, ki je zaustavil vseh 31 strelov. Za Colorado, ki ima le točko manj od vodilnega Vegasa, je bila to šesta zaporedna zmaga, za Grubauerja pa peti shutout sezone, kar je največ med vsemi.

V skupini, v kateri igrajo tudi Los Angeles Kings, je St. Louis Blues premagal San Jose Sharks. Ryan O'Reilly in David Perron pa sta vsak prispevala gol in tri podaje za zmago St. Louis Blues. Arizona Coyotes je ugnala Anaheim Ducks, Derick Brassard je ob zmagi prišel do svojega prvega "hattricka" v rednih sezonah lige NHL.

Konec pa je sedem tekem dolgega zmagovitega niza Washington Capitals. Končali so ga hokejisti New York Rangers. New York Islanders pa imajo po novem 44 točk po zmagi s 6:1 proti Philadelphia Flyers.

Buffalo Sabres – Boston Bruins

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:
1. Vegas         21   6    1   94:63    43
2. Colorado      19   8    2   97:65    40
3. Minnesota     18  10    1   87:75    37
4. St Louis      16  10    5   96:99    37
5. Arizona       13  13    5   77:92    31
6. Los Angeles   12  11    6   85:83    30
7. San Jose      11  14    4   83:103   26
8. Anaheim        9  17    6   71:110   24