John Tavares Pittsburgh Penguins Buffalo Sabres Philadelphia Flyers Toronto Maple Leafs liga NHL

liga nhl, 2. november

Tavares ga je dočakal po treh letih #video

John Tavares | John Tavares je mrežo Philadelphie zatresel kar trikrat. | Foto Reuters

John Tavares je mrežo Philadelphie zatresel kar trikrat.

Sreda je v ligi NHL postregla le z dvema tekmama. Hokejisti Toronto Maple Leafs so na krilih trikratnega strelca Johna Tavaresa prekinili niz štirih porazov in ugnali Philadelphia Flyers s 5:2, Buffalo Sabres pa so bili na domačem delu boljši od Pittsburgh Penguins (6:3), ki je padel v rezultatsko krizo, saj je ostal brez zmage že šestič zapored.

Matt Roy (LA Kings)
Sportal Kralji večer po visoki zmagi doživeli visok poraz #video

Junak srečanja v dvorani Scotiabank v Torontu je bil John Tavares. V statistiko se je vpisal s tremi zadetki in podajo. To je bil njegov prvi ''hat-trick'' po 25. marcu 2019, ko je štirikrat zatresel mrežo Floride, skupno pa 11., odkar nastopa v ligi NHL.

Vrhunci dvoboja v Torontu:

Buffalo je poglobil krizo Pittsburgha, kar pet od šestih zadetkov pa je dosegel v zadnji tretjini. Pingvini so po uvodni tretjini v dvorani KeyBank Center vodili z 1:0, tesno prednost so imeli v žepu tudi po drugi tretjini (2:1), jo na začetku zadnje tretjine še povišali na 3:1, nato pa so gostitelji prestavili v višjo prestavo in s petimi zadetki zasenčili Pittsburgh. Dvakrat je v polno zadel Victor Oloffson. Tage Thompson, John-Jason Peterka, Kyle Okposo in Alex Tuch so se med strelce za Sabres vpisali enkrat.

Vrhunci dvoboja v Buffalu:

"Dobro je to, da znamo zaključevati tekme. To je nekaj, kar smo se počasi naučili v prejšnji sezoni, torej da se ne smemo preveč povleči nazaj, ampak pritiskati in igrati našo igro. Mislim, da smo danes to pokazali," je po tekmi povedal Tuch.

Jason Zucker, Josh Archibald in Jake Guentzel so zadeli za pingvine, ki so izgubili šestič zapovrstjo. "Občutek ni dober, moramo najti pot iz vsega tega," je ameriškim medijem po tekmi povedal kapetan Sidney Crosby. Podobno slab začetek je imel Pittbrugh tudi v prejšnji sezoni, v kateri pa je na koncu zbral 46 zmag.

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar bo z Los Angeles Kings v noči na petek gostoval pri Chicago Blackhawks.