Ponedeljek, 20. 3. 2017, 7.41

Liga NHL, 19. marec

Ni se izšlo. Kopitar zadel, Kings pa so izgubili.

Anže Kopitar | Foto Getty Images

Hokejistom Los Angeles Kings se izmika uvrstitev v končnico lige NHL. Enajst tekem pred koncem rednega dela za osmim mestom na zahodu zaostajajo že šest točk. Tokrat so bili brez moči v Calgaryju, ki je slavil s 5:2. Anže Kopitar je dosegel prvi zadetek za Kings.

Gostitelji so v polno zadeli štiri od uvodnih enajstih strelov na tekmi. V deveti minuti je Jonathana Quicka ugnal Sean Monaghan, v 12. je na 2:0 zvišal Michael Stone, Quicka pa je v vratih zamenjal Ben Bishop. Anže Kopitar je nato znižal zaostanek na 1:2, toda po dobri minuti in pol druge tretjine je bil rezultat že 4:1.

Nic Dowd je zatem prednost Calgaryja, kamor se je prvič po selitvi v Kalifornijo vrnil veteran Jarome Iginla, znižal na 4:2, a kaj več Kraljem ni uspelo. Ob koncu so sicer poskušali brez vratarja, a je Kris Versteeg njihovo usodo zapečatil z zadetkom v prazen gol.

Kralje že jutri čaka nova kanadska preizkušnja. Pomerili se bodo z Edmontonom. | Foto: Reuters Kralje že jutri čaka nova kanadska preizkušnja. Pomerili se bodo z Edmontonom. Foto: Reuters

Padec v luknjo

Kralji za osmim mestom, ki še vodi v končnico, zaostajajo šest točk. Od preostalih enajstih tekem jih bodo šest igrali pred domačim občinstvom, prvič 23. marca z Winnipegom. Pred tem jih že jutri čaka še ena zahtevna kanadska preizkušnja, Edmonton.

"Prvi dve minuti druge tretjine nismo bili niti blizu igri, ki bi si je želeli. Izkopali smo si luknjo, iz katere nismo mogli splezati. Že jutri gremo v Edmonton, kjer nujno potrebujemo dve točki. To sploh ni vprašanje. O dveh točkah moramo razmišljati na prav vsaki preostali tekmi," je po porazu dejal Kopitar.

Razočaran je bil tudi branilec Drew Doughty: "Imamo veliko izkušenj, imamo pa tudi veliko mladosti. Po 71 tekmah pričakuješ najboljšo predstavo sezone, a tega nismo naredili, kar je precej žalostno."

Crosby rešetal, Chicago in Columbus v končnico

Pestro je bilo tudi na preostalih prizoriščih. Na nedeljski matineji so aktualni prvaki Pittsburgh Penguins brez težav odpravili Florida Panthers.

Pingvini so zmagali s 4:0. Z desetim hat-trickom v karieri je navdušil kapetan Sidney Crosby (zadel je za 2:0, 3:0, 4:0), ki je še osmič v karieri v rednem delu dosegel 80 točk (četrtič zapored). Izkazal se je vratar Marc-Andre Fleury. Kanadčan je zaustavil vseh 21 strelov gostov. Po tri podaje sta vknjižila Conor Sheary in Jake Guentzel.

Sidney Crosby je k zmagi Pittsburgh Penguins s 4:0 nad Florido prispeval tri zadetke. | Foto: Reuters Sidney Crosby je k zmagi Pittsburgh Penguins s 4:0 nad Florido prispeval tri zadetke. Foto: Reuters

Še eno moštvo z vrha vzhodne konference Columbus Blue Jackets je na matineji zanesljivo premagalo svojega nasprotnika. S 4:1 so bili boljši od New Jersey Devils, vknjižili četrto zaporedno zmago in si zagotovili končnico

V izločilne boje so se uvrstili tudi že hokejisti Chicago Blackhawks, ki so s 6:3 premagali Colorado.

Calgary Flames : Los Angeles Kings                5:2