Colorado Avalanche liga NHL Pittsburgh Penguins Washington Capitals

Četrtek, 20. 12. 2018, 6.31

Liga NHL, 19. december

Prvakom jo je v večeru nogometnih rezultatov zagodel Crosby

Pittsburgh Washington | Hokejisti Pittsburgha so po preobratu prekinili zmagovalni niz Washingtona. | Foto Reuters

Hokejisti Pittsburgha so po preobratu prekinili zmagovalni niz Washingtona.

Hokejisti v severnoameriški ligi NHL so ponoči odigrali dve srečanji, na katerih pa sta bila dosežena nogometna izida. Colorado je v domači dvorani ugnal Montreal z 2:1, Washington pa je z enakim izidom v prestolnici izgubil proti Pittsburghu. Anže Kopitar bo z Los Angeles Kings naslednjič na delu v noči na nedeljo.

Kanadčani so na gostovanju v Koloradu povedli v 6. minuti, ko je zadel Brendan Gallagher. V napetem obračunu je šele v drugem delu izenačil Mikko Rantanen, ki mu je v 25. minuti za gol podal Nathan MacKinnon. Rantanen in MacKinnon pa sta bila podajalca tudi pri odločilnem golu Gabriela Landskoga v uvodu zadnje tretjine.

Tudi v Washingtonu so gledalci videli preobrat, ki pa se ni končal po željah domačih navijačev. Za gostitelje, vodilno ekipo metropolitanske skupine, je v 27. minuti zadel Lars Eller. Že v srednjem delu igre pa so gostje poskrbeli za preobrat. V 30. minuti je ob igralcu več na ledu izenačil zvezdnik Pittsburgha Sidney Crosby, ta pa je bil v 39. minuti tudi podajalec pri odločilnem golu Bryana Rusta.

Vrhunci srečanja v Washingtonu:

Edini slovenski igralec v ligi, Anže Kopitar z Los Angeles Kings, ima krajši predah. Hrušičana naslednji obračun čaka v noči na nedeljo, ko bo ekipa iz Kalifornije gostovala v sosednjem San Joseju.