Torek, 20. 12. 2016, 7.40

Liga NHL, 19. december

Ko je videl, kako se veseli njegov sin, je bruhnil v jok #video

Patrick Maroon | Foto Reuters

V ligi NHL so v noči na torek odigrali le štiri tekme. Srečanje med Carolino in Detroitom je bilo zaradi tehničnih težav v dvorani prestavljeno, na preostalih dvobojih pa so se zmag veselili gostje. Dve točki je dobil tudi Edmonton, ki je po podaljšku premagal St. Louis. Tekmo je zaznamoval čustven zadetek Patricka Maroona.

Dvoboj v St. Louisu je poskrbel za čustven trenutek. Hokejist Edmontona Patrick Maroon je v tretji tretjini poskrbel za izenačenje na 2:2. To je bil njegov prvi zadetek, ki ga je dosegel proti St. Louisu. Proti temu je odigral že devet srečanj. Televizijske kamere so po izenačenju na 2:2 na tribunah ujele njegovega sina Anthonyja, ki ni skrival navdušenja.

Patrick Maroon o zadetku in sinu, ki ga zelo pogreša:

Ko si je 28-letni strelec Edmontona, rojen v St. Louisu, po tekmi, ki se je v podaljšku prevesila v prid njegovi ekipi (Edmonton je zmagal s 3:2), ogledal posnetek in zagledal sina, so po njegovem licu stekle solze.

"To je nekaj posebnega. Ne vidim ga prav pogosto," je priznal. Maroon je odraščal v St. Louisu, kjer je kot deček užival na dvobojih Blues, zato je bil še toliko bolj vesel zadetka, ki so ga na tribunah pozdravili tudi njegovi družinski člani.

Calgary zmagal v vroči Arizoni

Hokejisti Calgaryja so se izkazali v igri z igralcem več. | Foto: Reuters Hokejisti Calgaryja so se izkazali v igri z igralcem več. Foto: Reuters Najvišjo zmago večera so zabeležili pri Calgary Flames, ki so s 4:2 premagali Arizona Coyotes. Anaheim Ducks so bili s 3:2 boljši od Toronto Maple Leafs.

Hokejistov Calgaryja gostovanje v vroči puščavi Arizone ni zmedlo, vknjižili so prepričljivo zmago. Arizona, sicer zadnja ekipa pacifiške skupine, je preko Christiana Dvoraka povedla v prvi tretjini, nato pa je Mikael Backlund v drugem delu izenačil. Toča golov je sledila v zadnji tretjini, Troy Brouwer je Calgary popeljal v vodstvo z 2:1, Ryan White je izenačil, nato pa so gostje prestavili v višjo prestavo in preko Krisa Versteega in T.J. Brodieja zmagali s 4:2.

"Naša igra z igralcem več je bila odlična. Tudi takrat, ko nismo zadeli, se mi zdi, da smo res dobro igrali," je po tekmi menil Versteeg. Z dvema podajama se je v ekipi izkazal še Matthew Tkachuk, medtem ko je Brian Elliott ubranil 25 strelov.

Dve tekmi sta se končali po dodatnem delu. Philadelphia Flyers so po kazenskih strelih z 1:2 izgubili proti Nashville Predators, St. Louis Blues pa so po podaljšku z 2:3 klonili proti Edmonton Oilers. Tekmo Carolina Hurricanes - Detroit Red Wings so zaradi težav z ledom prestavili na drug termin.

Kralji v Colombusu

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja imajo v teh dneh najdaljši niz gostovanj, naslednja tekma jih čaka v noči na sredo proti Columbusu.

Philadelphia Flyers : Nashville Predators 1:2**