20. 4. 2019,
6.45

4 leta, 12 mesecev

Thermometer Blue 0,06

Toronto Maple Leafs Boston Bruins Colorado Avalanche Calgary Flames Stanleyjev pokal končnica liga NHL

Sobota, 20. 4. 2019, 6.45

Liga NHL, konferenčni četrtfinale, 19. april

Colorado v polfinalu, Toronto do zmage v Bostonu

Colorado Avalanche, NHL | Hokejisti Colorada so se uvrstili v polfinale zahodne konference. | Foto Reuters

Hokejisti Colorada so se uvrstili v polfinale zahodne konference.

Moštvo Colorado Avalanche si je na peti tekmi konferenčnega četrtfinala zahodne konference lige NHL priigralo uvrstitev v polfinale. Colorado je na peti tekmi na gostovanju pri Calgaryju v Kanadi slavil s 5:1 in se zanesljivo prebil med najboljše štiri ekipe na zahodu, za Calgary pa je sezone konec. Toronto je na gostovanju v Bostonu dosegel tretjo zmago v četrtfinalni seriji. Gostje so v Bostonu slavili z 2:1.

Hokejisti Colorada Avalanche so z zmago nad Calgaryjem postali prvi polfinalisti zahodne konference. Prva tretjina v Kanadi se je končala z vodstvom gostov z 2:1, ki so v drugi in zadnji tretjini stvari dokončno postavili na svoje mesto. V drugem delu je najprej dvakrat zadel Colin Wilson, na začetku zadnje tretjine pa je končni izid 5:1 postavil Mikko Rantanen. Colorado se je v konferenčnem polfinalu pridružil moštvoma New York Islanders in Columbus Blue Jackets, ki sta si že zagotovila nastop v polfinalu vzhoda.

Colorado, ki je bil po rednem delu na zahodu osmi, se je prvič po letu 2008 uspel prebiti skozi prvi krog končnice. Prvič po širitvi lige NHL v sezoni 1967/68 se je tudi zgodilo, da sta najboljši moštvi rednega dela izpadli v prvem krogu končnice. S Tampo Bay Lightning, ki je osvojila predsedniški pokal, je v štirih tekmah opravilo moštvo Columbus Blue Jackets.

Toronto do vodstva proti Bostonu

Toronto je povedel s 3:2 v zmagah. | Foto: Reuters Toronto je povedel s 3:2 v zmagah. Foto: Reuters Toronto je na peti tekmi četrtfinala proti Bostonu dosegel tretjo zmago in povedel. Gledalci v TD Gardnu so zadetke videli šele v zadnji tretjini srečanja. Toronto je slabih devet minut do konca v vodstvo po podaji Jakea Muzzina popeljal Auston Matthews, ki je dosegel že svoj četrti zadetek na zadnjih treh tekmah. Kasperi Kapanen je le dobri dve minuti kasneje vodstvo gostov povišal na 2:0. Končni izid je 44 sekund pred koncem postavil David Krejci, ki je zaostanek Bostona znižal na 1:2.

Frederik Andersen je v vratih Toronta zbral 28 obramb, Tuukka Rast pa za Boston tri manj. Serija se zdaj znova seli v Toronto, kjer bi si lahko hokejisti Maple Leafs že v nedeljo priborili uvrstitev v konferenčni polfinale.