New York Islanders Tampa Bay Lightning Stanleyjev pokal liga NHL

Petek, 18. 6. 2021, 6.41

Liga NHL, 17. junij (polfinale)

Branilci naslova v New Yorku do prednosti

Tama Ba Lightning | Hokejisti Tampe so v New Yorku tesno zmagali in povedli v seriji. | Foto Guliverimage

Hokejisti Tampe so v New Yorku tesno zmagali in povedli v seriji.

Branilci naslova v ligi NHL, hokejisti Tampa Bay Lightning, so na gostovanju pri New York Islanders slavili z 2:1 in v seriji na štiri zmage povedli z 2:1. Eden od junakov je bil razpoloženi vratar Andrej Vasiljevski, ki je zaustavil 26 strelov gostiteljev.

Slabih 13 tisoč gledalcev je v dvorani Nassau Coliseum v New Yorku prvi zadetek dočakalo v 11. minuti, ko je domačega vratarja Semjona Varlamova ugnal Yanni Gourde. Otočani so tri minute pred iztekom druge tretjine s Calom Clutterburkom izenačili. Ko je že kazalo, da se bosta ekipi na drugi odmor odpravili z izenačenjem, je udaril Brayden Point in Tampi priboril novo vodstvo.

NY Islanders so v nadaljevanju iskali priključek, a jim razpoloženega Andreja Vasiljevskega (zaustavil je 26 od 27 strelov) ni uspelo več premagati. Rezultat se ni spremenil in Tampa je s tesno zmago v seriji povedla z 2:1.

Naslednji obračun bo v soboto v New Yorku.