liga nhl, 16. oktober

Anže Kopitar je spet blestel, a so Kralji tokrat izgubili #video

Anže Kopitar | Hokejisti LA Kings gostijo Minnesota Wild. | Foto Guliverimage

Hokejisti LA Kings gostijo Minnesota Wild.

V soboto so v ligi NHL igrali kar 14 tekem. Na delu so bila skoraj vsa moštva. Med njimi tudi Los Angeles Kings. Kralji so tokrat gostili člane Minnesota Wild, katerim so morali na koncu priznati premoč. Tekma se je končala z 2:3, znova pa je bil zelo razpoložen naš Anže Kopitar, ki je prispeval gol in podajo.

Anže Kopitar
Sportal Najbolj nora uvertura Anžeta Kopitarja: Poskušaš zadržati trenutek in ne razmišljaš preveč
Anže Kopitar je nasprotnega igralca s ploščkom zadel v drsalko, pak se je od te odbil v gol.

Los Angeles Kings so letošnjo sezono začeli zelo dobro. Na uvodni tekmi so premagali Vegas s 6:2, Anže Kopitar je k zmagi prispeval kar tri zadetke in dodal še dve asistenci.

V noči na nedeljo so bili LA Kings nekoliko prekratki, da bi dosegli še drugo zaporedno zmago. Ob tem velja poudariti, da je bil Anže Kopitar znova zelo dobro razpoložen. Bil je podajalec pri prvem zadetku, ko je v polno zadel Viktor Arvidsson. Hrušičan je nato zadel še v osmi minuti zadnje tretjine tekme, ko je znižal izid na 2:3.

Pri Minnesota Wild so gole dosegli Frederick Gaudreau, Victor Rask in Ryan Hartman. Vsi trije zadetki so bili doseženi v drugi tretjini.

"To je bila težka tekma, zelo smo garali, borili smo se. Zdelo se mi je, da smo imeli nekaj prednosti v igri, nekajkrat pa so jo imeli gosti, ki so jo znali unovčiti," je dejal domači trener Todd McLellan.

Gosti so po uvodnem zaostanku z 0:1 nato dosegli tri gole zaporedoma, na 2:3 je v zadnji tretjini za domače znižal Kopitar.

Slovenski zvezdnik ima na uvodu v sezono po dveh tekmah že sedem točk (štiri gole, tri podaje), na zgodovinski lestvici kraljev za točko zaostaja le za legendarnim Waynom Gretzkyjem, ki je v sezoni 1988/89 dosegel tri gole in pet podaj.

Kralje zdaj čaka gostovanje pri Nashville Predators.