Liga NHL, 16. marec

Prste vmes je imel tudi Anže Kopitar #video

Anže Kopitar | Foto Getty Images

V noči na petek so v ligi NHL odigrali kar 12 tekem. Nove pomembne točke v boju za končnico so dosegli Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, ki so na domačem ledu premagali Buffalo Sabres.

V ligi NHL je bilo precej pestro, saj je bilo v akciji kar 24 moštev. Za nas je bila še najbolj zanimiva tekma med  Los Angeles Kings in Buffalo Sabres. Na koncu so zmagali Kralji z izidom 2:0. Edina zadetka na tekmi sta dosegla Jarome Iginla in Adrian Kempe.

Pri prvem golu je imel prste vmes tudi naš najboljši hokejist Anže Kopitar, ki je tokrat prispeval podajo. Hrušičan je na tekmi na ledu prebil dobrih 21 minut. Izkazal se je tudi Jonathan Quick, ki je dosegel svoj prvi "shutout" v letošnji sezoni.

Ko igraš s Kopitarjem ...

"Igrali smo dobro, naredili precej prometa pred njihovimi vrati. Vsi so zaskrbljeni zaradi naše učinkovitosti in majhnega števila zadetkov. Pomembno je, da si na klopi pomagamo, se spodbujamo in poskušamo ostati pozitivni. Včasih je sicer težko, a treba je imeti pravo miselnost. Če delaš dobro, se bodo zgodile dobre stvari. To smo pokazali v zadnji tretjini," je po zmagi, h kateri je prispeval dve podaji, dejal napadalec Dustin Brown.

Za Browna sta bili to 500. in 501. točka v karieri lige NHL. "Če deset let igraš s Kopijem, ni vrag, da ne bi prišel do 500. točke."

Štiri točke za končnico

LA Kings so po zmagi v zahodni konferenci še vedno na devetem mestu. V končnico se uvrsti prvih osem ekip. Kopitar z druščino za osmouvrščenim moštvom St. Louis Blues (ugnali so San Jose Sharks) zaostaja štiri točke.

Do konca rednega dela je še deset tekem, Los Angeles Kings pa naslednja preizkušnja čaka čez dva dni v Calgaryju, ki je v sredo po desetih zaporednih zmagah klonil.

Tudi na vzhodu srdita bitka

Najvišjo zmago večera je pri Tampi dosegel Toronto. Slavil je z 0:5 in spet skočil na osmo mesto vzhodne konference, ki še prinaša končnico. Zdaj je le točko pred Tampo in New York Islanders, ki so z 2:4 priznali premoč Winnipegu.

Vodilno moštvo lige Washington Capitals je izgubilo v podaljšku z Nashvillom, Arizona pa po kazenskih strelih z Detroitom. Vodilni na zahodu Chicago Blackhawks so tretjo zaporedno zmago osvojili pri Ottawi (1:2). Z istim rezultatom je Columbus ugnal Florido. New Jersey Devils so niz porazov končali z zmago s 6:2 nad Philadelphio, Edmonton pa je s 7:4 odpravil Boston.