Arizona Coyotes Carolina Hurricanes Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar liga NHL

Liga NHL, 16. februar

Carolina je Kojotom pripravila "petardo"

Carolina Hurricanes | Anže Kopitar | Foto Reuters

Anže Kopitar

Ekipa Carolina Hurricanes je v edinem dvoboju večera v severnoameriški hokejski ligi NHL v gosteh s 5:1 premagala Arizono Coyotes. V Bostonu bodo proti Bruins v noči na nedeljo po slovenskem času igrali Los Angeles Kings slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja.

Sportal Kralji zmagali, Kopitar je gol posvetil pokojnemu dedku

Carolina je druga v metropolitanski skupini, Arizona pa predzadnja v centralni, saj ni zmagala že skoraj mesec dni, tokrat je zabeležila osmi poraz v nizu.

V vratih zmagovitih gostov je Rus Pjotr Kočetkov zaustavil 30 strelov domačih, premagal ga je le Dylan Guenther. Češki vratar Karel Vejmelka je nanizal 21 obramb, preden ga je v vratih domačih zamenjal kanadski novinec Matt Villalta. Ta je ob svojem prvencu v najmočnejši hokejski ligi na svetu zaustavil štiri strele.

Za Carolino, ki je dobila šest od zadnjih osmih srečanj, sta po dve podaji zbrala Jack Drury in Martin Necas. Že po slabih petih minutah je bilo 2:0 za goste, preden je pet minut in pol pred koncem uvodne tretjine po protinapadu znižal Guenther.

Preostanek dvoboja je pripadel Carolini, ki je imela zelo uravnotežen napad in solidno obrambo. Niz treh gostovanj bo končala v noči na nedeljo po srednjeevropskem času v Las Vegasu.