St. Louis Blues San Jose Sharks liga NHL

Torek, 14. 5. 2019, 6.13

Liga NHL, konferenčni finale, 13. maj

St. Louis na domačem ledu presenetil morske pse in izenačil

San Jose Sharks St. louis Blues | San Jose Sharks gostijo St. Louis Blues. Ga bodo v seriji na štiri zmage še drugič premagali ali bodo gostje izenačili na 1:1? | Foto Reuters

V noči na ponedeljek je bil v ligi NHL na sporedu  obračun konferenčnega finala. V SAP centru v San Joseju so San Jose Sharks še drugič gostili St. Louis Blues, a tokrat ostali praznih rok. Izid v zmagah je zdaj izenačen na 1:1.

Na drugi tekmi konferenčnega finala na zahodu so bili boljši hokejisti St. Louis Blues boljši z izidom 2:4 in v zmagah izenačili na 1:1.

Gostujoča ekipa je bila praktično skozi vso tekmo v boljšem položaju. Prvi zadetek na tekmi je že v tretji minuti uvodne tretjine zadel Jaden Schwartz. To je bil tudi edini gol v prvi tretjini.

Največ golov smo videli v drugi tretjini. Za vodstvo 2:0 je poskrbel Vince Dunn. Nato so na vrata St. Louis Blues pritisnili domači hokejisti. Najprej je v peti minuti v polno zadel Logan Couture, dve minute pozenje je isti igralec še enkrat zadel in izenačil na 2:2. V 17 minuti druge tretjine je za veliko veselje gostov poskrbel Roberto Bortuzzo in postavil izid 2:3 za St. Louis.

V zadnji tretjini smo nato videli le še en gol. V 17. minuti je za končni izid 2:4 poskrbel Oskar Sundqvist.

Matt Grzelcyk
Sportal Hokejisti Bostona so se pred očmi domačih navijačev znesli nad Carolino #video