Četrtek, 14. 12. 2017, 7.04

Liga NHL, 13. december

Vancouver v škripcih, podprvaki so se poigrali z njim

Nashville Predators | Foto Reuters

V hokejski ligi NHL so igralci Vancouver naleteli na novo oviro. Aktualni podprvaki iz Nashvilla so jim natresli kar sedem golov in podaljšali njihov niz porazov na štiri tekme.

Najbolj prepričljiv je bil Nashville, ki je v Vancouvru napolnil mrežo domače ekipe, zmagal je s 7:1.

Detroit je bil še minuto in pol pred koncem dvoboja proti Bostonu na pragu zmage, nato pa je Čeh David Pastrnak poskrbel za podaljšek, s tem pa svoji ekipi praktično že zagotovil zmago. Red Wings namreč letos izredno slabo igrajo v dodatnih minutah, pred tem so jih izgubili vseh pet, da tudi tokrat ni bilo drugače, pa je bil kriv gol Brada Marchanda že v 35. dodatni sekundi dodatka.

Ottawa je z zmago proti rangerjem prekinila niz petih zaporednih porazov, zmagala pa je šele drugič v zadnjih 14 tekmah. Zato ima največ zaslug Bobby Ryan, ki je dosegel gol in enkrat podal, med strelce sta se vpisala še Cody Ceci in Zack Smith, vratar senatorjev Craig Anderson pa je zbral 27 obramb. Isto število obramb je na drugi strani vpisal Henrik Lundqvist, s tem je postal 15. vratar, ki je v svoji NHL karieri zbral več kot 20.000 obramb. Na njegovo žalost jubileja ni proslavil z zmago, za Rangers je bil to že tretji poraz v zadnjih štirih tekmah in drugi zaporedoma.

Sklonjenih glav so igrišče zapuščali tudi Islanders, ki so proti Dallasu že po dveh tretjinah zaostajali z 0:4, Tyler Pitlick je na začetku zadnjega dela s svojim drugim golom na tekmi njihov zaostanek še povečal. Do konca so gostitelji sicer dosegli dva gola, oba je prispeval Anders Lee, a zmagovalec je bil že zdavnaj odločen.

New York Islanders : Dallas Stars 2:5
Lee 2; Pitlick 2, Radulov, Elie, Benn Ja.

Ottawa Senators : New York Rangers 3:2