Thermometer Blue 1,13

Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar NHL

Sreda, 14. 12. 2016, 7.16

Liga NHL, 13. december

Anže Kopitar ujel Wayna Gretzkyja, a po porazu ni skrival jeze: "Preprosto nesprejemljivo"

Anže Kopitar | Foto Guliver/Getty Images

Moštvo Los Angeles Kings je s porazom v Buffalu začelo niz devetih decembrskih gostovanj. Kralji so izgubili s 3:6 proti Buffalo Sabres. Kapetan Los Angelesa Anže Kopitar je zadel za vodstvo Kraljev z 1:0 v prvi tretjini.

Serija devetih gostovanj Los Angeles Kings, ki se bodo na domač teren vrnili šele zadnji dan iztekajočega se leta, se ni začela po željah.

Obračun z eno od najmanj uspešnih ekip vzhodne konference Buffalom so Kralji odprli s hitrim zadetkom. Že v tretji minuti je bil natančen slovenski hokejist Anže Kopitar, ki je zadel prvič po 25. oktobru. To je bil zanj 246. zadetek v dresu LA Kings, s katerim je na večni lestvici strelcev te kalifornijske franšize na šestem mestu ujel legendarnega Wayna Gretzkyja.

Črne minute druge tretjine

Da je bilo zadovoljstvo v taboru Kraljev še večje, je v 28. minuti poskrbel eden od najboljših posameznikov te sezone Jeff Carter in zvišal na +2. Sledile so črne minute gostov. Domači so v šestih minutah zadeli kar štirikrat, natančni so bili Ryan O'Reilly, dvakrat Jack Eichel in enkrat Brian Gionta.

V zadnjem delu je Carter udaril še drugič in zaostanek Kraljev znižal na zadetek (4:3), a preobrata jim ni uspelo uprizoriti. Buffalo je po golu Evanderja Kana slabe štiri minute pred koncem spet zbežal na +2, usodo Kalifornijcev pa z zadetkom Sama Reinharta v prazen gol zapečatil povsem ob koncu.

Čas, da se pogledajo v ogledalo

"Nehali smo igrati. Dosegli smo prvi zadetek, pa drugega, nato pa nehali igrati. V obrambni tretjini nismo igrali dovolj dobro. Oni so nas nekajkrat izigrali in zadeli štirikrat. Preprosto nesprejemljivo," je bil jezen Kopitar.

Tudi Kopitarjev pomočnik Jeff Carter ni skrival razočaranja in dodal, da jih čaka šest ključnih tekem sezone. | Foto: Reuters Tudi Kopitarjev pomočnik Jeff Carter ni skrival razočaranja in dodal, da jih čaka šest ključnih tekem sezone. Foto: Reuters

Tudi Carter po srečanju ni skrival razočaranja: "Dolg niz gostovanj smo začeli z vodstvom 1:0, 2:0, sledil je odbitek, nato pa smo ugasnili. To se nam dogaja že kar nekaj časa. V drugih tretjinah se ne znajdemo najbolje in te nas stanejo. Odgovorni smo vsi, od vodij ekipe do najmlajših. Tako, da doma zmagaš, v gosteh pa ne, si ne priboriš končnice. Trenutno smo zelo krhki, zelo krhka ekipa. Morali se bomo pogledati v ogledalo. Pred nami je šest tekem, ki so odločilne za našo sezono."

To je bila že osma zaporedna zmaga Buffala nad Los Angeles Kings pred domačimi gledalci. Los Angeles bo spet na delu v noči na petek, ko bo gostoval pri Detroitu.

Liga NHL, 13. december:

Buffalo Sabres : Los Angeles Kings 6:3
Eichel (2), Gionta, Kane, O'Reilly, Reinhart;  Carter (2), Kopitar (igral 21 minut in 30 sekund)

New York Islanders : Washington Capitals 2:4