liga NHL Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar

Torek, 11. 5. 2021, 6.49

Liga NHL, 10. maj

Kopitar klonil na zadnji domači tekmi sezone

Anže Kopitar | Anže Kopitar je moral na zadnji domači tekmi v sezoni priznati premoč hokejistom St. Louis Blues. | Foto Guliverimage

Slovenski hokejist Anže Kopitar je s soigralci Los Angeles Kings v noči na torek v ligi NHL gostil St. Louis Blues in moral tekmecu priznati premoč. To je bila zadnja domača tekma Kraljev, ki so znova ostali brez končnice.

Mož odločitve za ekipo iz Missourija je bil Justin Faulk, ki je zadel po vsega 46 sekundah dodatnega dela in potrdil četrto mesto St. Louisa v skupini.

Za Los Angeles poraz ni bil usoden, saj je ekipa iz Kalifornije že brez možnosti za končnico, kamor so se iz skupine Honda West uvrstili Vegas Knights, Colorado Avalanche, Minnesota Wild in prav St. Louis Blues. Los Angeles je na šestem mestu.

Mreže na tekmi so se zatresle pozno. Šele v 42. minuti je goste v vodstvo popeljal Tyler Bozak, Alex Iafallo pa je v 48. minuti izid poravnal. Nekoliko napadalnejši so bili sicer kralji, ki so razmerje v strelih na nasprotna vrata dobili s 27:19, a na koncu vseeno ostali praznih rok.

Po dnevu premora Los Angeles čaka tekma v gosteh pri Colorado Avalanche.

Vegas Golden Kinights : Colorado Avalanche 1:2

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:
1. Vegas 39 14 2 185:124 80
2. Colorado 37 13 4 186:132 78
3. Minnesota 35 14 5 178:149 75
4. St Louis 25 20 9 158:167 59