Petek, 27. 1. 2017, 22.02

Liga EBEL, 27. januar

Olimpija na Madžarskem do velike zmage

Olimpija Sapa Fehervar | Foto Urban Urbanc/Sportida

Hokejisti Olimpije so kvalifikacijski del začeli z dvema porazoma, tokrat pa so se na Madžarskem pri Fehervarju po kazenskih strelih razveselili prve zmage (3:4).

Srečanje se je začelo po željah domačih, ki so Jeffa Frazeeja premagali že v tretji minuti. A Olimpija je hitro odgovorila, prek Aljaža Uduča izenačila v 6. minuti, v 14. pa prek Aleša Mušiča povedla. Gostitelji so do prvega odmora izenačili, v drugem delu pa povedli s 3:2. Tudi tokrat so imeli zmaji odgovor. V 31. minuti je za drugo izenačenje poskrbel Žiga Pešut. Rezultat se do konca rednega dela ni spremenil, sledil je podaljšek, v katerem zadetka ni bilo, tako da so o zmagovalcu odločali kazenski streli. Po teh se je z zmagovitim zadetkom kapetana Mušiča smejalo Olimpiji.

Ta bo naslednjo tekmo igrala doma. V nedeljo bo ob 16.15 gostila v drugem delu še neporaženi Gradec. Ta je v petek zmagal še na tretji tekmi kvalifikacij za končnico, moštvo Kena Ograjenška je s 3:1 premagalo Znojmo. Nič pa ne gre v zadnjih dveh krogih od rok favoritu skupine Beljaku. Korošci so izgubili še drugič zapored, ob porazu z 1:2 z Dornbirnom je edini zadetek prispeval Miha Verlič.

Poraz vseh Slovencev zgornjega doma

V zgornjem domu, kjer se šest moštev, ki so že uvrščena v končnico, meri za razvrstitev (tisti, ki bo po desetih tekmah na mestih med ena in tri, si bo sam izbral četrtfinalnega nasprotnika), je šlo do tega večera odlično obema moštvoma Slovencev. Tokrat pa sta obe izgubili. Salzburg Luke Gračnarja je priznal premoč Linzu in prvo mesto prepustil Dunaju, Celovec Žige Panceta in Mitje Robarja pa je klonil pri Innsbrucku.

Kvalifikacijska skupina:

Fehervar : HDD Olimpija 3:4** (2.2, 1:1, 0:0, 0:0)
Vincze 3, Manavian 20., Erdely 28. (PP1); Uduč 6., Mušič 14., Pešut 31.

Graz 99ers : Znojmo 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Beach 23. (PP1), Pöck 26., Setzinger 55.; Yellov-Horn 45.
(Gradec: Ken Ograjenšek je sprožil dva strela.)

VSV Beljak : Dornbirn 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Verlič 39.; Ban 35. (PP1), Livingston 53.
(Beljak: Miha Verlič je sprožil štiri strele, Jan Urbas pa tri in odsedel malo kazen.)

Skupina za razvrstitev:
Red Bull Salzburg : Black Wings Linz 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)
Raffl 9., 55., Duncan 42.; Piche 24., Brodna 38. (PP1), Lebler 41., Altmann 55.
(Luka Gračnar je za Salzburg branil vso tekmo in zaustavil 27 strelov od 31.)

Innsbruck : KAC Celovec 3:1 (1.1, 1:0, 1:0)
Smith 16., Huber 37., Bishop 60. (PP1); Lundmark 1.
(Celovec: Mitja Robar je sprožil pet strelov, Žiga Pance je bil v postavi Celovca.)

Vienna Capitals : Bolzano 5:1 (2:0, 2:0, 1:0)

6. Olimpija 3 - 2 (0)

Moštva igrajo deset dodatnih tekem za preostali dve vstopnici za končnico.
() - v oklepaju so točke, ki so jih ekipe prinesle iz prvega dela

Skupina za razvrstitev (moštva so že v končnici):
1. Vienna Capitals 3 tekme - 12 točk (6)
2. Red Bull Salzburg 3 - 10  (4)
3. Black Wings Linz 3 - 8 (2)
4. KAC Celovec 3 - 6 (0)
5. TWK Innsbruck 3 - 3 (0)
6. Bolzano 3 - 1 (1)

Moštva zgornjega doma, ki so že v končnici, igrajo deset dodatnih tekem. Tisti, ki bodo končali na mestih med ena in tri, si bodo sami izbrali četrtfinalnega nasprotnika.