Thermometer Blue 0,30

Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings NHL hokej

Sreda, 6. 4. 2016, 7.00

Kopitarjevi podaji in reševanje Kings v podaljšku

Slovenski hokejist je v ligi NHL proti Calgary Flames vpisal dve podaji, njegovi Los Angeles Kings pa so z golom Jeffa Carterja slavili zmago po podaljšku in se še naprej borijo za prvo mesto v pacifiški diviziji.

Gostitelji so prek Mikaela Backlunda povedli že v četrti minuti, v deseti pa je z izenačenjem po podaji Anžeta Kopitarja odgovoril Milan Lucic. Kanadski napadalec je na uvodu druge tretjine vpisal nov zadetek za edino vodstvo Kraljev v rednem delu tekme.

Domači so namreč pred drugim odmorom izenačili, na začetku zadnje tretjine pa izkoristili številčno prednost in z zadetkom Marka Giordana povedli s 3:2. A veselje Calgaryjevih navijačev ni trajalo prav dolgo, Andy Andreoff je že pol minute zatem izenačil. V 56. minuti je veteran Deryk Engelland s šele drugim zadetkom sezone Calgary znova popeljal vodstvo. Tega so držali do dobre pol minute pred koncem rednega dela, ko je Kris Versteeg izsilil podaljšek. V 14. sekundi podaljšane igre je Kalifornijce tretjega zaporednega poraza rešil Jeff Carter.

"Prvi cilj sezone je uvrstitev v končnico, nato pa, da redni del končaš najvišje, kar se da. To je pred začetkom končnice še vedno naš cilj, a najbolj pomembna stvar trenutno je, da najdemo svojo igro in identiteto, ki sta nas pripeljali v končnico," je Lucic po zmagi opozoril, da LA v iskanju prave igre, s katero so bili najnevarnejši, ko jim je voda močno tekla v grlo, čaka še veliko dela.

MIlan Lucic | Foto: Guliverimage/Getty Images Foto: Guliverimage/Getty Images

Na zahodu ni več prostora, Jagr s Florido zmagovalec divizije

Kralji so dve tekmi pred koncem rednega dela drugi v pacifiški diviziji, na prvem mestu so z istim številom točk, a tekmo manj člani Anaheima. Na zahodu so znani vsi udeleženci izločilnih bojev, kot zadnja si ga je priborila Minnesota.

Na vzhodu sta, potem ko sta si izločilne boje danes zagotovila Tampa in New York Islanders, na voljo še dve vstopnici za konferenčni četrtfinale. Za njiju se bojujejo še Detroit, ki lovi 25. zaporedno končnico, kar je najdaljši niz v severnoameriških športih, Boston in Philadelphia.

Hokejisti Florida Panthers so s 4:1 premagali Montreal in si zagotovili prvo mesto atlantske divizije.

Liga NHL, 5. april:

Calgary Flames :    Los Angeles Kings 4:5 /po podaljšku/
Backlund 4., Shinkaruk 36., Giordano 41., Engelland 56.; Lucic 10. (podaja Kopitar), 21. (podaja Kopitar), Andreoff 42., Versteeg 60., Carter 61. (Anže Kopitar je na ledu preživel 22 minut in 15 sekund ter sprožil štiri strele na vrata Calgaryja)

7. Winnipeg Jets 80 - 74

(P) - moštvo je doseglo največ točk rednega dela in osvojilo predsedniški pokal, (X) - v končnici, (Y) - zmagovalec divizije

* Moštva na prvih treh mestih divizij se uvrstijo neposredno v končnico. Vstopnici wild card si v vsaki konferenci zagotovita moštvi, ki nista končali med prvimi tremi v diviziji, imata pa največ točk med preostalimi moštvi (ne glede na divizijo).