Ponedeljek, 20. 11. 2017, 6.25

Liga NHL, 19. november

Kopitarjevim Kraljem spodrsnilo v meki igralniških iger

LA Kings Golden Knights | Foto Reuters

Los Angeles Kings, kjer si kruh služi tudi Anže Kopitar, edini slovenski legionar v ligi NHL, so po včerajšnji suvereni zmagi proti Floridi (4:0) zabeležili poraz. Z 2:4 so izgubili v gosteh pri moštvu Golden Knights iz Las Vegasa. Kopitarjeva strelska statistika je ostala prazna. Pri zmagovalcih je bil dvakrat uspešen William Karlsson, vratar Maxime Lagace pa je zaustavil 27 strelov.

Za ekipo Las Vegasa sta zadela še Cody Eakin in Alex Tuch (v prazen gol za končnih 4:2), medtem ko je Reilly Smith zbral dve podaji. Po zmagi nad neposrednimi tekmeci zdaj Vitezi s 25 točkami le še za točko zaostajajo za Kralji, ki so vodilni v pacifiški skupini, a so odigrali tudi dve tekmi manj od Los Angelesa.

Vegas ima doma odlično statistiko, saj je v devetih nastopih zmagal kar osemkrat. V T-Mobile Areni je zmagal že sedmič zapored in postal šele druga ekipa v zgodovini lige NHL, ki ji je v krstni sezoni uspel takšen niz.

Vrhunci srečanja v Las Vegasu:

Quick po 11 minutah na klop, Kuemper še drugič zapored zaustavil vse, a je bilo prepozno ...

Mreža Los Angelesa se je prvič zatresla že po 55 sekundah. William Karlsson je poskrbel za veselje ljubiteljev hokeja v Las Vegasu, že v 12. minuti pa je dosegel že drugi zadetek, hkrati pa vodstvo novincev v ligi NHL povišal na 3:0. Los Angeles je tako že po dobri polovici uvodne tretjine zaostajal za tri zadetke.

Vratar Jonathan Quick, ki je prejel tri zadetke iz devetih strelov, je po 11 minutah odšel na klop. Zamenjal ga je Darcy Kuemper, ki je v soboto ohranil mrežo nedotaknjeno, tudi tokrat zaklenil vrata  (ubranil 30 strelov), a to ni pomagalo Kraljem do preobrata.

Prvem čuvaju mreže Kraljev po porazu

Kopitar po rekordnem nizu drugič zapored brez točke

Anže Kopitar je proti vratom Las Vegasa ustrelil enkrat. | Foto: Getty Images Anže Kopitar je proti vratom Las Vegasa ustrelil enkrat. Foto: Getty Images Kapetan kraljev Anže Kopitar je prebil na ledu 19 minut in 30 sekund. Še drugič zapored je ostala njegova strelska statistika (zadetki in podaje) prazna, pred tem pa jo je polnil na rekordnih desetih tekmah zapored. Proti vratom Las Vegasa je ustrelil enkrat.

Gola za goste sta dosegla Trevor Lewis in Tanner Pearson. Kralji so se približali na 2:3 in skušali izsiliti podaljšek, a je dobro minuto pred koncem prazno mrežo zadel Tuch in odločil zmagovalca.

"Pokopala nas je prva tretjina"

Prvi čuvaj mreže Kraljev po porazu ni bil najbolj zgovoren. "Njihov silovit začetek me ni presenetil. So odlična ekipa z veliko globine, igrajo vse štiri peterke. Izgubili smo, zdaj se moramo pripraviti na naslednjo tekmo," je bil kratek 31-letni ameriški vratar Quick, eden od dveh gostujočih strelcev Trewor Lewis pa ga je dopolnil: "Johnny (trener John Stevens, op. a.) nas je opozoril, da bodo od začetka krenili zelo silovito, kot to počnejo že vso sezono. Očitno nismo bili pripravljeni na to. Poskušali smo se vrniti, a mislim, da nas je pokopala že prva tretjina."

Tudi Tanner Pearson, ki je znižal na 2:3, je obžaloval prepočasen in preslab začetek in opozoril, da bi morali bolje pomagati Quicku, čigar mreža se je v 11 minutah zatresla trikrat. "V začetku sezone smo bili precej dominantni, zadnjih šest tekem pa smo se oddaljili od naše prave igre. Mislim, da vsak ve, kako je takrat igral. Treba je spet najti tisto igro."

Naslednja tekma Kralje, ki so na zadnjih šestih srečanjih grenkobo poraza okusili kar petkrat, čaka v sredo, ko bodo v Staples Centru gostili Winnipeg. Ta je vse bolj razpoložen. Na zadnjih štirih tekmah je vselej zmagal.

Najtesneje je bilo v Detroitu, kjer je Colorado zmagal (4:3) po podaljšku, New York Rangers so brez prejetega zadetka ugnali Ottawo (3:0), Anaheim pa tesno (3:2) Florida Panthers.

Novoletna zimska klasika 2019 med Chicagom in Bostonom

Na tradicionalni novoletni zimski klasiki v ligi NHL se bosta 1. januarja leta 2019 udarili dve zgodovinski franšizi. Na stadionu Notre Dame si bosta nasproti stala Chicago Blackhawks in Boston Bruins. Za gostitelja Chicago bo to četrta Bridgestone zimska klasika, za Boston tretja, še nikoli se nista srečala na novoletni zimski klasiki.

Na februarski seriji tekem na prostem bodo gostitelji Philadelphia Flyers na stadionu Lincoln Financial Field 23. februarja 2019 gostili aktualne prvake Pittsburgh Penguins.

Liga NHL, 19. november:

Vegas Golden Knights : Los Angeles Kings 4:2
Karlsson 1., 12., Eakin 10., Tuch 59.; Lewis 29., Pearson 52.
Anže Kopitar (Los Angeles) je na ledu prebil 19 minut in 30 sekund. Na vrata je sprožil en strel.

Carolina Hurricanes : New York Islanders 4:2