8.10

liga NHL Los Angeles Anže Kopitar Anže Kopitar San Jose Sharks

Sreda, 1. 10. 2014, 8.10

Kopi in druščina razorožila morske pse

Aktualni prvaki nadaljujejo zbiranje zmag v predsezoni. Tokrat so na gostovanju pri kalifornijskih nasprotnikih iz San Joseja slavili s 4:1. Anže Kopitar spet v postavi in spet pri točkah.

Kraljem gre v pripravljalnem obdobju za zdaj odlično od nog in rok. Presenečenja niso dopustili niti na četrtem obračunu v SAP Centru v San Joseju, kjer so pred dobrimi 16 tisoč gledalci s 4:1 odpravili domačine. Začetek se sicer ni odvil po željah Los Angelesa, saj je Joe Thornton gostitelje popeljal v vodstvo že v drugi minuti, a je po podaji Anžeta Kopitarja kaj kmalu izenačil Drew Doughty, po še eni podaji Hrušičana pa za vodstvo poskrbel Dustin Brown. Prvaki vodstva niso spustili iz rok, ampak ga po zadetkih Justina Williamsa in Dwighta Kinga le še zvišali. Ob Williamsu (zadetek, dve podaji) in Kingu (zadetek, podaja) je bil med tri zvezde večera izbran tudi Kopitar.

Spodbudna novica iz tabora zmagovalcev je, da je med vratnicama po operaciji zapestja spet stal Jonathan Quick, ki je branil prvi dve tretjini in zaustavil 16 od 17 strelov. Quicka je v zadnjem delu zamenjal Martin Jones in bil zanesljiv ob vseh sedmih strelih nasprotnikov.

Kralji bodo odigrali še dve pripravljalni tekmi, prvo v noči na petek, ko bodo na gostovanju palice prekrižali s Coloradom.