7 let, 12 mesecev

liga EBEL Red Bull Salzburg VSV Beljak KAC Celovec Orli Znojmo Sapa Fehervar Black Wings Linz Bolzano Žiga Pance Luka Gračnar Klemen Pretnar

Petek, 6. 3. 2015, 10.27

Klemen Pretnar do izenačenja proti Luki Gračnarju

Na drugih četrtfinalnih tekmah lige EBEL so kar tri ekipe prišle do izenačenj na 1:1 v zmagah. Med njimi tudi VSV Beljak Klemna Pretnarja in Bolzano Žige Panceta.

Beljačanom je tokrat uspelo, kar jim ni v petek, ko so še dve minuti pred koncem rednega dela vodili z 1:0, nato pa Salzburgu dopustili, da je v dobri minuti priredil preobrat in slavil z 2:1. Korošci, ki so končali 13 tekem dolg niz porazov, so četrtfinalno serijo z zadetkom Marka Santorellija izenačili v 64. minuti. Za izenačenje je poskrbel tudi Bolzano Žige Panceta, ki je po petkovem visokem porazu v nedeljo Linz premagal s 6:4.

Še bolj tesno je bilo v Celovcu, kjer so Korošci dobri dve minuti pred iztekom rednega dela izsilili podaljšek, v katerem pa je v 88. minuti zmaga pripadla Čehom. Znojmu je izenačenje četrtfinalne serije prinesel Ondrej Sedivy. Edino moštvo, ki vodi že z 2:0 v zmagah, je madžarska Sapa Fehervar, hudiči so bili tudi v drugo boljši od Dunajčanov, v avstrijski prestolnici so slavili s 4:1.