Rok Tičar Graz 99ers HK Olimpija Ljubljana IceHL

Nedelja, 27. 10. 2024, 20.21

ICEHL, 27. oktober

Olimpija brez možnosti proti Gradcu

HK Olimpija Ljubljana | Olimpija je proti Gradcu izgubila z 2:4. | Foto Domen Jančič

Olimpija je proti Gradcu izgubila z 2:4.

Hokejisti HK Olimpija Ljubljana so danes na domačem ledu po bledi predstavi z 2:4 izgubili proti Gradcu, do prihodnje sobote pa bodo v Tivoliju odigrali še tri tekme ICEHL. Gradec, za katerega igra slovenski napadalec Rok Tičar, so zmaji pred dvema tednoma doma premagali s 4:2, tokrat so se jim panterji oddolžili z enakim izidom.

HK Olimpija Ljubljana, Žiga Pavlin
Sportal Olimpija po loteriji strla lanske krvnike, zmagoviti niz Kuraltovih se nadaljuje

Ljubljanski hokejisti so tekmeca z avstrijske Štajerske pred 14 dnevi v dvorani Tivoli premagali, takrat je bil Gradec še vodilni na lestvici. Pred današnjim obračunom sta bili ekipi sosedi na lestvici, a je ljubljanska zasedba po porazu, četrtem v sezoni, spet izgubila stik z Gradcem.

Ta je danes prevladoval večji del tekme. Domači niso imeli veliko priložnosti, precej več dela pa je imel Luka Kolin, ki je dobil priložnost v vratih domače ekipe. Opravljal ga je dobro in z nekaj obrambami preprečil še večji zaostanek. Prvi gol je Gradec dosegel v šesti minuti, vodstvo pa potem povišal na polovici tekme.

Ljubljančani se spet niso izkazali v igri z igralcem več. Sami so svoje prednosti zapravljali, gostom pa so s kaznimi na svoji strani omogočali zadetke. Prvega so na tak način Štajerci dosegli v 45. minuti, ko so svoj "power play" izkoristili že po nekaj sekundah.

Ko je že kazalo na precej slab večer zmajev, je za nekaj upanja poskrbel Rudolf Červeny, ko je spretno zadel po slalomu v obrambi v 52. minuti. A so si takoj zatem domači privoščili nerazumljivo napako, saj sta v razmaku pol minute na kazensko klop sedla Žiga Pavlin in Maris Bičevskis. Prednost 5-3 pa je hladnokrvno izkoristil Marcus Vela za svoj že tretji gol ta večer.

HK Olimpija Ljubljana | Foto: Domen Jančič Foto: Domen Jančič

Že več kot tri minute pred koncem so domači tvegali brez Kolina. Ob izključitvi na graški strani je nato številčno prednost izkoristil Robert Sabolič. To pa je bil tudi zadnji zadetek na tekmi, Gradec se je tako oddolžil Ljubljančanom za poraz s povsem enakim izidom 4:2.

Gradec je zdaj spet drugi na lestvici, Ljubljančani so zdrsnili na šesto mesto.

Vodilni Bolzano, ki je v petek na derbiju kroga tesno izgubil proti prvaku Salzburgu, se je na zmagovito pot vrnil na gostovanju pri Pioneers Vorarlberg (4:2). Vroče je bilo na Koroškem, kjer sta se spopadla tamkajšnja rivala Beljak in Celovec. VSV je zmagal po podaljšku s 3:2. Asiago je doma z 2:7 klonil proti Pustertalu.

Olimpija bo v lovu za točkami znova v torek, ko bo pričakala vroči madžarski kolektiv. Fehervar AV19 z Anžetom Kuraltom bo v Ljubljano prispel s popotnico petih zaporednih zmag v tem tekmovanju. V petek v Halo Tivoli ekipa iz Feldkircha, v soboto pa še Innsburck.