3. 9. 2017,
19.02

6 let, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,08

legionarji KAC Celovec Mountfield Hradec Kralove Red Bull Salzburg Luka Gračnar Blaž Gregorc Mitja Robar hokejska liga prvakov

Nedelja, 3. 9. 2017, 19.02

Hokejska liga prvakov, 3. in 4. krog

Gregorčev zadetek ni bil dovolj, Robar slavil, Gračnar opazoval poraz

Luka Gračnar Red Bull Salzburg liga EBEL | Foto Sportida

Za klubi v hokejski ligi prvakov so tekme četrtega kroga. Od Slovencev se je zmage veselil le Mitja Robar, medtem ko sta moštvi Blaža Gregorca in Luke Gračnarja izgubili.

Za Salzburgom Luke Gračnarja je neuspešen teden v hokejski ligi prvakov. Potem ko so v petek z 2:4 izgubili pri vodilni Tappari, so se v nedeljo zoperstavili lažjemu nasprotniku. Gostovali so pri slovaškemu prvaku Banski Bystrici, ki so jo pred tednom dni, ko je branil slovenski vratar, odpravili s 5:0. Tokrat pa so na gostovanju s 3:5 priznali premoč Slovakom in se domov vrnili brez dragocenih točk. Gračnar je bil drugi vratar in ni dobil priložnosti za igro.

Dva poraza čeških podprvakov

Je pa na ledu v soboto precej časa, dobrih 22 minut, preživel slovenski branilec Blaž Gregorc, ki se je z Mountfieldom zoperstavil Turkuju. Naš steber obrambe je bil edini iz češke ekipe, ki je uspel zatresti mrežo Fincev, kar je bilo premalo za zmago. Turku je slavil s 3:1 in Čehe potisnil na zadnje mesto skupine F.

Gregorčevi so izgubili tudi v četrtek, ko jih je še drugič premagal Nottinhgam. Britanci nadaljujejo odlične igre, premagali so še Bern iz zavzeli vrh lestvice.

Blaž Gregorc je na Finskem zatresel mrežo Turkuja, a je bil njegov zadetek premalo za zmago. | Foto: Vid Ponikvar Blaž Gregorc je na Finskem zatresel mrežo Turkuja, a je bil njegov zadetek premalo za zmago. Foto: Vid Ponikvar

Celovčani ugnali francoskega prvaka

Bolj uspešen je izkupiček Celovca na zadnjih dveh tekmah. Koroška ekipa, v kateri igra tudi branilec Mitja Robar, je v četrtek priznala premoč branilki naslova Frolundi (2:4), v soboto pa s 4:2 premagala francoskega prvaka Gapa. Robar je ob zmagi igral dobrih 15 minut in sprožil tri strele.

Liga prvakov, slovenska udeležba, 3. in 4. krog

Skupina A:
Nedelja, 3. september
Banska Bystrica : Red Bull Salzburg 5:3
(Luka Gračnar
je bil drugi vratar Salzburga in ni branil.)

Petek, 1. september:
Tappara : Red Bull Salzburg 4:2
je za Salzburg branil vso tekmo in zaustavil 31 strelov od 35.)

TPS Turku : HK Mountifeld 3:1
(Blaž Gregorc je za Mountfield igral dobrih 22 minut, sprožil tri strele in enkrat zadel.)