Jeseničan bo zaradi sobotnega vložka kar nekaj tekem le gledalec #video

2

Gašper Glavič | Gašper Glavič si je prislužil sedem tekem prepovedi igranja. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Gašper Glavič si je prislužil sedem tekem prepovedi igranja.

Hokejski napadalec HDD Sij Acroni Jesenice Gašper Glavič si je za prekršek na sobotnem obračunu s Pustertalom, ki je končal 11 tekem dolg zmagovit alpski niz železarjev, prislužil sedem tekem prepovedi igranja. V tekmovalni ritem se bo lahko vrnil 4. marca, ko bodo gostovali prav pri podprvaku iz Brunica.

HDD Jesenice
Sportal Konec zmagovitega niza Jesenic, izgubila tudi Olimpija

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so na sobotnem srečanju s podprvakom Pustertalom izgubili z 2:4 in prvič po 11 zaporednih alpskih zmagah led zapustili kot poraženci. Niso izgubili le srečanja, temveč, začasno, tudi soigralca.

Napadalec Gašper Glavič je dobrih deset minut pred koncem tekme pri zaostanku Jesenic z 2:3, ko sta se ekipi ob ogradi borili za plošček, najprej brcnil v drsalko Simona Bergerja, a mu ploščka ni uspelo odbiti, nato pa je dvakrat brcnil v predel ob tekmečevem gležnju in nad njim.

Prekršek in obrazložitev kazni Gašperju Glaviču:

Glavič si je z vložkom prislužil dvominutno izključitev, v ponedeljek pa dočakal precej ostrejšo kazen. Dvaindvajsetletnik bo moral za sedem tekem na prisilni počitek. To pomeni, da bo izpustil tudi derbi z Olimpijo (2. marec). V tekmovalni ritem se bo lahko vrnil 4. marca, ko bo gorenjska ekipa na zadnji tekmi drugega dela gostovala pri Pustertalu.

V torek železarje čaka gostovanje pri Asiagu.

Kaj menite o kazni, ki jo je prejel Gašper Glavič?