5. 12. 2007,
19.01

Sreda, 5. 12. 2007, 19.01

Edmonton ''nahranil'' Racmane

V noči na ponedeljek je v profesionalni hokejski ligi NHL Edmonton v gosteh visoko premagal Anaheim.

''Racmane'' je Edmonton ''nahranil'' s štirimi zadetki, svojo mrežo pa ohranil nedotaknjeno. New Jersey si je zmago nad Atlanto priboril po kazenskih strelih, Minnesota pa je ugnala Vancouver.

New Jersey je dosegel sedmo zaporedno zmago, mož odločitve na tekmi z Atlanto pa je bil Brian Gionta, ki je bil edini uspešen pri izvajanju kazenskih strelov. Vratar Martin Brodeur, ki je v rednem delu zbral 23 obramb, je nato ubranil poskus Ilije Kovalčuka.

Četrtega zaporednega uspeha so se veselili v Minnesoti, kjer so domači igralci z 2:1 premagali Vancouver. Aaron Voros in Eric Belanger sta bila strelca za Minnesoto, za poražence pa je edini zadetek dosegel Mike Brown. S porazom in prejetima goloma se je končal niz nepremagljivosti vratarja kanadske ekipe Roberta Luonga, ki je brez prejetega zadetka zdržal 210 minut.

V Anaheimu se sprašujejo, ali so poleti naredili napako, ko niso podaljšali pogodbe z Dustinom Pennerjem. Ta je nato odšel k Edmontonu, kjer so uslišali njegove finančne zahteve po 21,5 milijona dolarjev za pet let. Zdaj se je novim delodajalcem oddolžil s prvim golom proti nekdanji ekipi, za popoln polom Racmanov pa so nato s tremi goli poskrbeli še Raffi Torres, Joni Pitkanen in Tom Gilbert.