21.49

Chicago Blackhawks New Jersey Devils NHL hokej

Petek, 13. 2. 2015, 21.49

Chicagova žrtev New Jersey, draga zmaga Dallasa

V severnoameriški hokejski ligi NHL je Chicago po dveh porazih ugnal New Jersey Devills s 3:1. Dallas je zmago z 2:0 plačal s tremi poškodbami.

Kari Lehtonen je zbral 37 obramb ob zmagi Dallasa, ki je premagal Panterje s Floride, a so se mu poškodovali kar trije hokejisti. Tyler Seguin, vodilni po točkah in golih, Patrick Eaves in Ales Hemsky.

Arizona Coyotes je edina vknjižila poraz pred domačimi gledalci, z 2:4 je izgubila proti San Jose Sharks. Gostiteljem je sive lase povzročil predvsem Joe Pavelski, ki je s hat-trickom prerešetal mrežo domačega vratarja Mika Smitha.

Domači so prvo tretjino dobili z 2:0, a se je nato razigral Pavelski, ki je že v drugi tretjini izenačil na 2:2. Tokrat je vknjižil že četrti hat-trick v karieri, San Joseju pa je pripomogel končati negativni niz treh zaporednih porazov.

"Morda smo bili še preveč vzhičeni, skušali narediti preveč, pretiravali v vseh možnih pogledih, zato sem se osredotočil na svojo igro in hitro pospravil tri ploščke v mrežo nasprotnika. Zgodnji zadetek v drugi tretjini mi je dal krila," je po tekmi dejal Pavelski. Arizona ostaja pri dnu pacifiške skupine, San Jose je v tej skupini pri vrhu.