16.09

liga NHL Anže Kopitar Anže Kopitar

Nedelja, 18. 12. 2011, 16.09

Chicago osrečil trenerja Quennevilla (video)

V noči na ponedeljek so v severnoameriški profesionalni hokejski ligi NHL odigrali tri tekme. Chicago Blackhawks so s 4:2 ugnali Calgary Flames, trener Joel Quenneville je prišel do 600 zmag v ligi.

Blackhawks nadaljujejo z odličnimi predstavami, z novo zmago so trenerju Joelu Quennevillu prinesli 600. zmago v NHL, s tem uspehom je strateg postal šele deseti trener v NHL, ki mu je uspelo zbrati tolikšno število zmag. Ta toliko zmag je potreboval 1113 tekem, od njega je bil uspešnejši le Scotty Bowman, ki je pri Chicagu sedaj svetovalec, saj je potreboval 1002 tekmi. Chicago je na obračunu s Calgaryjem opravil vso delo praktično v prvih dveh tretjinah, saj je pred zadnjim delom igre vodil s 3:0, zadeli so Steve Montador, Niklas Hjalmarsson in Patrick Kane, kar se je izkazalo, da je bilo dovolj za nov par točk. V zadnji tretjini je Calgary sicer dvakrat zadel (Olli Jokinen in Curtis Glencross), Blackhawks pa le še enkrat (Marian Hossa).

Še naprej pridno točke nabira Florida, še posebej na domačem ledu, kjer je na zadnjih osmih obračunih vedno osvojila vsaj točko, zadnjih 12 obračunov pa je bilo odločenih z zadetkom razlike. Tokrat so ''panterji'' gostili Carolino, v prvi tretjini je padel po en zadetek na vsaki strani. Za domače je zadel Sean Bergenheim, za goste Tim Gleason. V drugem delu igre so edini gol dosegli gostje prek Chada LaRoseja, v 46. minuti je za izenačenje poskrbel Jason Garrison, srečanje pa je v podaljšku odločil Kris Versteeg. Columbus ostaja prikovan na dno lestvice celotne NHL, tokrat jim je s St. Louisom po dveh tretjinah sicer kazalo dobro, vodili so s 3:2, nato pa v zadnji tretjini povsem popustili, prejeli štiri zadetke, dosegli le enega in vpisali nov poraz.

Liga NHL, 18. december:

Florida Panthers : Carolina Hurricanes 3:2* Bergenheim, Garrison, Versteeg; Gleason, LaRose

Chicago Blackhawks : Calgary Flames 4:2 Hjalmarsson, Hossa, Kane, Montador; Glencross, Jokinen

St. Louis Blues : Columbus Blue Jackets 6:4 Arnott, Berglund, Oshie, Pietrangelo, Shattenkirk, Steen; Brassard, Dorsett, Letesto, MacKenzie