7 let, 11 mesecev

Thermometer Blue 0,08

liga EBEL Orli Znojmo Red Bull Salzburg

Nedelja, 3. 4. 2016, 18.48

Čehi do zgodovinske zmage in izenačenja serije, Janovi že gledajo proti pripravam

Orli Znojmo | Foto Sportida

Hokejisti Znojma so na drugi tekmi finala lige EBEL po preobratu s 5:3 premagali Salzburg in finalno serijo izenačili na 1:1 v zmagah.

Salzburžani so na Češkem v 31. minuti povedli s 3:1, nato pa domačinom, ki so sploh prvič na domačem ledu igrali v finalu razširjenega avstrijskega prvenstva, dopustili preobrat.

Tega je v 36. minuti začel MVP letošnje sezone Colton Yellow-Horn, v zadnji tretjini pa so ga nadaljevali Lubomir Stach, najboljši mladi igralec sezone Libor Šulak in Roman Tomas, ki je v 58. minuti z zadetkom v prazno mrežo – salzburško je branil Juuso Riksman, medtem ko je bil Luka Gračnar drugi vratar - postavil končnih 5:3.

Serija, v kateri igrajo na štiri zmage, je izenačena na 1:1. Moštvi se bosta spet srečali v torek, ko bodo v vlogi gostiteljev spet Salzburžani, ki v tej sezoni na Češkem še niso zmagali.

Liga EBEL, finale, 2. tekma*:

Nedelja, 3. april:

Orli Znojmo : Red Bull Salzburg 5:3 (1:2, 1:1, 3:0) /1:1/

Čip 16. (PP), Yellow-Horn 36., Stach 43., Šulak 51., Tomas 57. (PP); Ledin 4., Sterling 19., Latusa 31.

(Luka Gračnar je bil drugi vratar Salzburga in ni branil.)

//Razmerje v zmagah, igrata na štiri zmage. Termini prihodnjih tekem: torek, 5. april, petek, 8. april. Če bo treba še nedelja, 10. april, torek, 12. april, četrtek, 14. april.

Gradec in Dornbirn na preizkus z Nemci

Nekateri klubi pospešeno gradijo ekipe za prihodnjo sezono in se že dogovarjajo za pripravljalne tekme. Gradec slovenskega trenerja Iva Jana je tako v koledar že vpisal prvo pripravljalno tekmo, 26. avgusta se bo v gosteh pomeril s članom nemške elite Augsburg Panther. Nemški panterji pa bodo teden pozneje palice prekrižali še z enim EBEL-ligašem, Dornbirnom.