21.32

Blaž Gregorc Gal Koren Jan Urbas Matjaž Kopitar

Sreda, 10. 4. 2013, 21.32

B. Gregorc: Kot noč in dan

Tudi druga tekma proti Kazahstanu je bila napeta do zadnjega piska sirene. Če so se zmage z 2:1 včeraj veselili Kazahstanci, pa so danes z identičnim rezultatom zmagali slovenski hokejisti.

Blaž Gregorc, igralec Slovenije: ''Začeli smo zelo dobro, bilo je kot dan in noči glede na včerajšnjo tekmo. Ritem igre smo nato začeli stopnjevati, v drugi tretjini sicer prejeli zadetek, vendar pa nismo dovolili, da bi ritem igre padel. Igrali smo naprej kot je bilo potrebno, uspelo nam je tudi doseči dva zadetka, nato pa tekmo pripeljali do konca.''

Gal Koren, igralec Slovenije: ''Že od prvega meta ploščka smo pritisnili, nato pa stopnjevali pritisk do konca tekme. Nasprotniku je uspelo povesti, vendar pa smo v zadnjem delu igre prednost izničili in nemudoma prišli tudi do vodstva. To pa sta bila tudi zadetka, ki smo ju potrebovali, saj nasprotniku ni uspelo več izenačiti.''

Jan Urbas, igralec Slovenije: ''Dokazali smo, da smo odlično fizično pripravljeni, saj po prejetem zadetku nismo popustili. V zadnji tretjini smo celo stopili na plin in prišli do dveh zadetkov, ki sta nam prinesla zmago. Skozi celotno srečanje smo bili boljši nasprotnik, vendar pa smo v zadnji tretjini prikazali še raven višje in zasluženo zmagali.''

Matjaž Kopitar, selektor Slovenije: ''Vedno je lepo premagati nasprotnika s takšnim renomejem kot je Kazahstan. Štejem jih v bok Danski, Belorusiji , Latviji in podobnim reprezentancam. S tekmo in prikazanim smo lahko zadovoljni.''