HDD Jesenice Alpska liga

Sobota, 30. 10. 2021, 21.19

alpska liga, 30. oktober

Jeseničani po "loteriji" ugnali rdeče bike

HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija | Jeseničani so prišli še do druge zmage v tem tednu. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani so prišli še do druge zmage v tem tednu.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so odigrali še drugo tekmo Alpske lige v tem tednu. Po četrtkovi zmagi nad Celovcem so danes gostili drugo ekipo Salzburga in jo s 4:3 ugnali po izvajanju kazenskih strelov.

HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija
Sportal Jeseničani boljši od Celovca

Jeseničani so tekmo dobro odprli in po šestih minutah vodili z 2:0 po zadetkih Erica Panceta in Jesperija Viikile. Avstrijci so v enajst minuti znižali zaostanek, ki pa ga je spet oplemenitil Sašo Rajsar v 15. minuti.

Lepo vodstvo pa je izpuhtelo v drugi tretjini, nobeni ekipi pa nato v rednem delu ni več uspelo zadeti, tako da je sledil podaljšek, temu pa še kazenski streli. Pri teh je bil mož odločitve Eetu Elo.

To je bila že 12. zmaga Jeseničanov v tej sezoni ob le dveh porazih v alpski ligi, tako da ostajajo na vrhu lestvice.

Naslednji obračun bodo Jeseničani igral v gosteh pri Feldkirchu.

Alpska liga

Sobota, 30. oktober
HDD Sij Acroni Jesenice : Red Bull Salzburg II 4:3 (3:1, 0:2, 0:0) *po kazenskih strelih
EC KAC II : Ritten 4:1
Vienna Capitals II : Feldkirch 4:0
Zell am See : Lustenau 1:3