Sobota, 22. 1. 2022, 21.50

alpska liga, 22. januar

Vodilni Jeseničani za konec rednega dela opravili še s Salzburgom

1

HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija Nik Zupančič | Jeseničani so zadnjo tekmo rednega dela odigrali v Salzburgu, še desetič zapored zmagali in končali trdno na prvem mestu. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani so zadnjo tekmo rednega dela odigrali v Salzburgu, še desetič zapored zmagali in končali trdno na prvem mestu.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so zadnjo tekmo rednega dela odigrali pri drugi ekipi Salzburga in jo premagali s 4:2. Železarji so redni del zanesljivo končali na prvem mestu, v drugi del bodo prenesli štiri bonus točke. To je bila že deseta zaporedna zmaga Gorenjcev v Alpski ligi.

HDD Sij Acroni Jesenice - HK SŽ Olimpija
Sportal Jeseničani so se vrnili z epsko zmago, Linzu so zabili kar 11 golov
Marcel Mahkovec
Sportal Marcel Mahkovec na radarju oglednikov lige NHL

Po koncu rednega dela bo prvih šest moštev tekmovanje nadaljevalo v takoimenovani skupini master. V tej se bodo pomerila med seboj, prva štiri moštva po drugem delu si bodo zagotovila končnico, preostali dve pa bosta igrali dodatne tekme z najboljšimi iz kvalifikacijskih skupin. Jeseničani so si s prvim mestom zagotovili štiri bonus točke.

Danes si je kot zadnja ekipa prvo šesterico priborila Fassa, iz nje pa so izpadli prav mladi Salzburžani, ki so končali na sedmem mestu. Preostali udeleženci skupine master pa so še Asiago, Ritten, Lustenau in Cortina.

Jeseničani so v zadnjih treh tednih igrali le tri tekme regionalnega tekmovanja. Potem ko so pred dvema dnevoma doma visoko premagali eno od ekip z dna lestvice iz Linza, so se danes za konec rednega dela pomerili še z mladimi Salzburžani.

Železarji so imeli tokrat nekaj več dela, a so tudi to tekmo dobili. Že začeli so dobro, saj je v drugi minuti zadel Jure Sotlar, po izenačenju Salzburga pa je za novo prednost v 29. minuti poskrbel Eetu Elo. V zadnji tretjini pa sta nato zmago potrdila še Miha Krmelj in ob koncu s strelom na prazna vrata Erik Svetina.

Za Jeseničane je današnja zmaga že deseta v nizu, zadnji poraz so doživeli 26. novembra lani, skupno imajo po 29 krogih v rednem delu sezone le tri poraze.