alpska liga, 2. december

Vodilna ekipa premočna za Jeseničane, Celjani izgubili pri rdečih bikih

HK RST-Pellet Celje, HDD Jesenice, | Jeseničani so izgubili pri vodilnem Rittnu. | Foto www.alesfevzer.com

Jeseničani so izgubili pri vodilnem Rittnu.

Vodilna ekipa alpske lige Ritten je v derbiju kroga premagala lanske prvake Acroni Jesenice s 5:3 (1:1, 1:1, 3:1) in prednost pred Gorenjci na lestvici povečala že na 12 točk. Prihodnji torek železarje v državnem prvenstvu na domačem ledu čaka derbi z Olimpijo. Člani HK RST-Pellet Celje so z 2:4 izgubili na gostovanju pri Red Bull Juniors. Ti so tako prišli do sedme zaporedne zmage.

Luka Gračnar, svetovno prvenstvo 2023
Sportal Luka Gračnar se je za novo pot in nove cilje odločil po presenetljivem klicu

Železarji so gostovanje v Italiji začeli obetavno. V prvem delu so povedli po golu Erika Svetine, v drugem pa po zadetku Lovra Kumanoviča.

Na drugi strani sta izstopala Ethan Szypula in Max Coatta, ki sta v prvem in drugem delu poskrbela za izenačenje, v 41. in 43. minuti pa z drugima goloma na tekmi tudi za odločitev o zmagovalcu. Erik Pance je v 56. minuti Slovencem še vrnil nekaj upanja, a je Adam Giacomuzzi dobro minuto in pol kasneje spet povišal na +2 in navdušil več kot 700 gledalcev v dvorani.

Pri Jesenicah velja omeniti, da tokrat niso izkoristili prednosti igralca več na ledu, sami pa so na ta način prejeli drugi gol.

Varovance Gabra Glaviča naslednja tekma v ligi čaka čez teden dni, ko bo v Podmežakli gostoval Merano.

Celjani še sedmič zaporedoma poraženi

Hokejisti RST Pellet Celja so v prvem delu alpske lige v gosteh izgubili proti drugi ekipi Salzburga z 2:4 (1:4, 0:0, 1:0). Ekipi sta v povsem drugačni formi pričakali 22. tekmo v sezoni. Salzburžani so nanizali sedem zaporednih zmag in so bili tik pod vrhom, Celjani pa so šestkrat zapovrstjo izgubili.

Celjani so izgubili v Salzburgu. | Foto: Peter Ocvirk/Facebook HK RST-Pellet Celje Celjani so izgubili v Salzburgu. Foto: Peter Ocvirk/Facebook HK RST-Pellet Celje

Po sedmem porazu v nizu so ostali na predzadnjem mestu z 18 osvojenimi točkami. Zadnjo zmago so varovanci Gala Korena vpisali 17. novembra proti Lustenauu.

Današnji dvoboj se je za celjsko zasedbo začel slabo, kar je bilo na koncu tudi odločilno. Domači so namreč že po polovici prve tretjine vodili s 4:0 in hitro postavili temelje za zmago.

Ob koncu prve tretjine je izid znižal Gal Sodja Zalokar (17. minuta), v drugi tretjini pa golov ni bilo. V zadnjem delu igre so znova zadeli Celjani, v 46. minuti je bil natančen Mikus Mintautiškis.

Celjani bodo naslednjo tekmo alpske lige odigrali čez teden dni, ko bodo gostovali pri vodilnem Rittnu, ki je danes ugnal drugo slovensko ekipo v tem tekmovanju Sij Acroni Jesenice s 5:3.

Vmes hokejiste iz knežjega mesta v torek čaka še obračun državnega prvenstva v gosteh pri Triglavu.