HDD Jesenice Alpska liga

Sobota, 10. 12. 2022, 20.29

alpska liga, 10. december

Jezovšek kar štirikrat v polno, Jeseničani že v končnici

HDD Jesenice | Jeseničani so s 5:0 odpravili Merano. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Jeseničani so s 5:0 odpravili Merano.

Vodilno moštvo Alpske liga HDD Sij Acroni Jesenice je danes v dvorani Podmežakla s 5:0 premagalo deveto ekipo tekmovanja HC Merano. Železarji so si tako že priigrali vstopnico za četrtfinale.

HDD Jesenice
Sportal Jeseničani v zadnji tretjini strli odpor Fasse

Jeseničani so bili v preteklem krogu regionalnega tekmovanja boljši od italijanske Fasse s 3:1, s čimer so se pobrali od svojega drugega poraza v ligi, ki so ga utrpeli na gostovanju pri drugi ekipi Celovca.

Tokrat so na domačem ledu premagali še enega italijanskega predstavnika Merano. A z ekipo z Južne Tirolske so se mučili vse do 43. minute, ko je mrežo gostov načel Martin Bohinc.

Ko je dve minuti in pol kasneje ob prednosti igralca več zadel še Žan Jezovšek, je postalo jasno, da bosta točki ostali v dvorani Podmežakla. Isti igralec je nato poskrbel za visoko slavje železarjev. V 49. minuti zadel drugič, v 55. tretjič in v 60. četrtič.

Železarji so vpisali 19. zmago v sezoni in ostajajo vodilna ekipa alpske lige. Najbližji zasledovalec, mlada salzburška ekipa, ima 11 točk manj in tudi kar šest odigranih tekem več.

Naslednji dvoboj v regionalnem tekmovanju bodo hokejisti Jesenic odigrali 17. decembra, ko jih čaka gostovanje pri avstrijskem Bregenzerwaldu.