HK Olimpija HDD Jesenice Alpska liga

Sobota, 14. 9. 2019, 21.22

alpska liga, 1. krog

Olimpija branjenje naslova začela s porazom, Jeseničani zmagoviti pri novincu

HK SŽ Olimpija - KAC II Alpska liga, 1. krog | Olimpija je sezono začela s porazom proti mladi ekipi Celovca. | Foto Grega Valančič/Sportida

Olimpija je sezono začela s porazom proti mladi ekipi Celovca.

Začela se je četrta sezona Alpske lige, v kateri naslov branijo hokejisti HK SŽ Olimpija, a Ljubljančani so s tekmovanjem začeli slabo in v prvem krogu na domačem ledu izgubili proti mladi ekipi Celovca (0:1), ki je lani končala pri dnu lestvice. Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so sezono odprli z zanesljivo zmago (4:0) pri drugi ekipi Linza.

V prvih dveh tretjinah tekme v Hali Tivoli dobroh 500 gledalcev ni videlo gola, domači hokejisti so bili veliko bolj agresivni, večkrat streljali na vrata gostov, v katerih pa je blestel Florian Vorauer. Gostujoči vratar je na tekmi zbral 36 obramb, Žan Us na drugi strani le 12, je pa domača hobotnica klonila v 55. minuti tekme, ko je edini in s tem odločilni gol na tekmi dosegel Josef Schönett.

Fotogalerija s tekme Olimpija - KAC II (Grega Valančič/Sportida):

1 / 34

Železarji streljali kot nori

Jeseničani so alpsko sezono odprli s prepričljivo zmago pri novincu, mladi ekipi Linza. Gostitelje so premagali s 4:0, gole za slovenske podprvake so dosegli Žiga Urukalo, Urban Sodja, Erik Svetina in Jaka Šturm. Kljub porazu, se je v vratih domače ekipe izkazal Thomas Stroj, ki je ustavil 41 strelov na svoj gol. Na drugi strani Žiga Kogovšek ni imel veliko dela, v celi tekmi je ustavil 13 strelov.