ep 2016 6. dan

Francija že v osmini finala, Slovaki do zgodovinske zmage

10

Francija Albanija | Foto Reuters

Šesti dan evropskega nogometnega prvenstva so si gostitelji z zmago proti Albancem (2:0) že zagotovili napredovanje. Švicarji in Romuni so se razšli brez zmagovalca (1:1), Slovaška pa je premagala Rusijo (2:1) in se veselila prve zmage na evropskih prvenstvih.

Vse o EP 2016
Odmevi iz francoskega tabora
Odmevi iz albanskega tabora
EP 2016, 5. dan

EP 2016, 4. dan

Francozi so pomočjo domačega občinstva s precej truda preskočiti še albansko oviro in se z dvema zmagama že uvrstili v osmino finala. Prvi polčas ni prinesel ne resnejših priložnosti, ne zadetkov. Prvi del se je končal brez strela na gol na obeh straneh. V drugem delu se je igra razživela, najprej so vratnico zadeli Albanci, nato še Francozi. Igro sta zelo poživila  zvezdnika Paul Pogba in Antoine Griezmann, ki sta tekmo začela na klopi. Prav zvezdnik madridskega Atletica je v 90. minuti na noge spravil štadion Velodrome v Marseillu. Končni izid 2:0 je v sodnikovem podaljšku postavil Dimitri Payet in dosegel že drugi zadetek na tem Euru.

Švicarji in Romuni z delitvijo točk

Švicarji s točko niso bili zadovoljni. | Foto: Reuters Švicarji s točko niso bili zadovoljni. Foto: Reuters

Tekma med Švicarji in Romuni v Parizu se je končala brez zmagovalca. Po vlečenju za dres v kazenskem prostoru je sodnik dosodil enajstmetrovko v korist Romunov. Z bele točke je bil natančen Bogdan Stancu. V 28. minuti so Romuni še enkrat zapretili, Cristian Sapunaru pa je zadel zunanji del vratnice.

Po dokaj enakovrednemu vstopu v drugi polčas je v 57. minuti po odbiti žogi romunskih branilcev ta lepo sedla na nogo Admirja Mehmedija, ki je z bombo skoraj razparal mrežo Romunov in postavil končni izid 1:1.

Zgodovinska zmaga Slovakov

V prvi tekmi drugega kroga tekmovanja je Slovaška, ki je v prvem krogu nesrečno izgubila proti Walesu, premagala Ruse z 2:1, potem ko sta za visoko vodstvo že v prvem polčasu z  lepima zadetkoma poskrbela Vladimir Weiss in zvezdnik Marek Hamšik. Deset minut pred koncem je gol upanja za Ruse dosegel Denis Glušakov, v zaključku tekme so napadli za izenačenje, a jim je zmanjkalo časa, tako da ostajajo pri točki, ki so jo osvojili v prvem krogu proti Angliji.

Veselje Slovakov ob prvi zmagi na evropskih prvenstvih. | Foto: Reuters Veselje Slovakov ob prvi zmagi na evropskih prvenstvih. Foto: Reuters

Na uvodnem srečanju 2. kroga EP 2016 so pravico delili slovenski sodniki. Glavno vlogo je opravljal Damir Skomina