18.53

Iztok Utroša

Sobota, 30. 5. 2015, 18.53

Utroša v Rigi do finala

Slovenski igralec badmintona Iztok Utroša se je na turnirju v Rigi po zmagi nad Dancem Soerenom Toftom Hansenom z 2:1 (16, -16, 16) uvrstil v nedeljski finale.

Turnir v Rigi šteje tudi za svetovno jakostno lestvico in kot kvalifikacije za nastop na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru 2016.

Utroša je na turnirju v Latviji v prvem krogu ugnal Finca Petrija Hautalo z 2:0 (14, 14), a se nato dodobra namučil z Američanom Alanom Shektmanom za slavje z 2:1 (12, -12, 12). V četrtfinalu je aktualni slovenski državni prvak premagal še Rusa Maksima Romanova z 2:0 (11, 11).

"Danec do dvoboja z mano ni izgubil niti niza, vendar sem na turnir prišel dobro pripravljen in sem optimist tudi glede nedeljske finalne tekme," je po zmagi v polfinalu dejal 26-letni Lendavčan.