Nedelja, 25. 6. 2023, 11.27

Judo

Špela Lobnik 7., Vito Dragič izgubil uvodni boj v Ulan Batorju

Vito Dragič | Foto Sportida

Slovenska judoistka Špela Lobnik je na grand slamu v Ulan Batorju v kategoriji do 78 kg osvojila sedmo mesto. Zaključni dan tekmovanja v mongolski prestolnici je na tatamije od Slovencev stopil tudi Vito Dragič, ta je v kategoriji nad 100 kg izgubil uvodni boj. Slovenci se domov vračajo s tretjim mestom Andreje Leški in dvema sedmima mestoma.

Lobnik je do sedmega mesta prišla z zmago v uvodni borbi proti Korejki Minju Kim. Dvoboj je odločil tretji šido Korejke po 6:52 minute borbe. Pred tem sta sicer obe tekmovalki prejeli po dve kazni.

V nadaljevanju je 22-letna Slovenka izgubila četrtfinalni dvoboj proti kasnejši zmagovalki tekmovanja, Izraelki Inbar Lanir. Svetovna prvakinja je zmagala z iponom po 1:33 minute borbe. Sledil je repesaž z Riko Takayama, ki ga je Japonka dobila z iponom po 57 sekundah borbe.

Takayama si je na koncu delila tretje mesto s Patricio Sampaio iz Portugalske, druga v kategoriji do 78 kg je bila Mami Umeki z Japonske.

Krajši je bil danes delovni dan za Dragiča, ki še vedno čuti posledice poškodovanega palca na roki. Boljši od Impolčana je bil že v uvodnem dvoboju ruski judoist pod nevtralno zastavo Valerij Endovicki, ki je slavil na račun treh kazni za Slovenca.

V kategoriji težkokategornikov je sicer na koncu slavil Rus pod nevtralno zastavo Inal Tasojev, ki je v finalu premagal Minjong Kima iz Južne Koreje.

Od slovenskih predstavnikov sta v mongolski prestolnici od petka nastopili še Kaja Kajzer, ki je v kategoriji do 57 kg v petek osvojila sedmo mesto, v soboto pa Andreja Leški, ki se je v kategoriji do 63 kg okitila z bronom.