13.32

8 let, 5 mesecev

Sobota, 10. 8. 2013, 13.32

Ramšak in Ferlinc v finale dvojcev

Slovenska veslača Miha Ramšak in Gašper Ferlinc sta se v Trakaiju z drugim mestom v polfinalni skupini uvrstila v nedeljski finale MSP v konkurenci dvojcev.

Dvojni četverec ter ženski dvojni dvojec bosta veslala v finalu B, skifist Dean Maslo pa je osvojil 25. mesto.

Ramšak in Ferlinc sta skozi celotno progo veslala na drugem mestu, za favorizirano posadko Nemčije, in ciljno črto prečkala kot druga. V finalu bodo nastopili še čolni Češke, Grčije, Avstrije in Srbije.

Gašper Ostanek, Žan Črnac, Vid Pugelj in Žiga Zarič v dvojnem četvercu so v polfinalu zasedli peto mesto, tako da bodo jutri veslali v finalu B, kjer bosta med ženskimi dvojnimi dvojci tudi Tinka Kersikla in Eva Urevc.

Danes je tekmovanje na prvenstvu končal skifist Maslo, ki je zmagal v finalu E in tako prvenstvo zaključil na 25. mestu od 35 skifistov.