München evropsko prvenstvo Rok Šmit Jošt Zakrajšek Anja Osterman

Petek, 19. 8. 2022, 15.53

EP v Münchnu

Anji Osterman uspelo tudi na 200 m, Zakrajšek za mesto prekratek

Anja Osterman | Anja Osterman se je na EP v predtekmovanju izkazala tudi na 200-metrski razdalji. | Foto Nina Jelenc

Anja Osterman si je na evropskem prvenstvu v Münchnu priborila še drugi finale. Po četrtkovi kvalifikacijski zmagi na 500 metrov se je  veselila še zmage v predtekmovanju na 200-metrski razdalji in si s tem priborila še drugo priložnost za kolajno. Slovenski kajakaš Rok Šmit pa je na 500-metrski razdalji osvojil četrto mesto v finalu B.

Anja Osterman
Sportal Ostermanova suvereno v finale na 500 m

Na 200-metrski razdalji jo finale čaka že v soboto ob 14.20, na daljši 500-metrski pa v nedeljo ob 13.21.

Danes je v polfinalu na razdalji enega kilometra nastopil tudi kajakaš Jošt Zakrajšek, bil četrti in s tem za mesto prekratek za veliki finale. V soboto bo nastopil v finalu B.

Slovenski kajakaš Rok Šmit pa je na 500-metrski razdalji osvojil četrto mesto v finalu B. Pred njim so se uvrstili Španec Adrian Del Rio, Italijan Mauro Crena in Latvijec Karlis Dumpis. V finalu A je zlato kolajno osvojil Nemec Jacob Schopf, srebrno Madžar Adam Varga, bronasto pa Portugalec Fernando Pimenta.