15. 3. 2008,
14.10

Sobota, 15. 3. 2008, 14.10

Debevec blestel v Dortmundu

Na 23. mednarodnem strelskem tekmovanju v Dortmundu je Rajmond Debevec z malokalibrsko puško trojni položaj zmagal z veliko prednostjo.

Že po osnovnem nastopu je zadel 1179 krogov, v finalu osmerice pa je z najboljšim finalnim rezultatom 101,6 kroga svojo prednost pred drugouvrščenim Špancem Castrom povečal kar na 10 krogov.

Debevec je bil pred prihodom v Dortmund - v okviru priprav za nastop na letošnjih olimpijskih igrah v Pekingu - na pripravah v dvoranskem MK strelišču v Hannovru, kjer sta z MK puško z njim vadila še Željko Moičevič in Andraž Poje. Oba sta nastopila tudi v Dortmundu: Poje je s 1142 krogi zasedel 39. mesto, Željko Moičevič pa s 1135 krogi 47. mesto.

Kaže omeniti, da se letošnje uvodne tekme za točke svetovnega pokala v brazilskem Rio de Janeiru (od 21. do 30. marca) slovenski strelci in strelke zaradi zgodnjega termina ne bodo udeležili, bo pa Debevec nastopil na predolimpijskem turnirju v Pekingu, ki bo na novozgrajenem olimpijskem strelišču od 10. do 21. aprila.