12.07

7 let, 12 mesecev

Petek, 18. 4. 2008, 12.07

Debevca pokopale prve tri serije

Na svetovnem pokalu v streljanju v Pekingu je Rajmond Debevec zasedel 25. mesto v disciplini 60 strelov leže z malokalibrsko puško. S 593 krogi mu je finale najboljših ušel za tri kroge.

Prvo mesto je osvojil Avstralec Warren Potent, z izidom 704,8 (599) kroga pa je obenem tudi izenačil svetovni rekord.

Drugo in tretje mesto sta osvojila ameriška tekmovalca, Thomas Tamas in Michael McPhail. Prvi je za zmagovalcem zaostal za 0,5 kroga (704,3), McPhail pa še za nadaljnjih 0,2 kroga (704,1).

Debevec, ki je na prizorišču bližnjih olimpijskih iger v Pekingu edini branil slovenske barve, je možnost za boljšo uvrstitev zapravil v prvih treh od šestih serij, ko je zadel kar sedem "devetic" (96, 98, 99). V drugih treh serijah je bil Debevec sicer stoodstoten - z vsemi 30 streli je zadel "desetico" -, a višje kot na 25. mesto ni mogel.

Slovenskega tekmovalca čaka še preizkušnja v olimpijski disciplini 3 x 40 strelov, ki je tudi njegova paradna disciplina.