SiolNET. Sportal Atletika
0,04

termometer

  • Messenger
  • Messenger
Diamantna liga, Birmingham

Shaunae Miller-Uibo pred Dino Asher-Smith v Birminghamu

0,04

termometer

Diamantna liga Birmingham
Američan Christian Coleman je zmagal na 100 m. Foto: Reuters

Bahamka Shaunae Miller-Uibo, zlata na prejšnjih OI v teku na 400 m, je na atletski diamantni ligi v Birminghamu z 22,15 sekunde v zaključku dokaj zanesljivo dobila tek na 200 m pred trikratno evropsko prvakinjo Dino Asher-Smith; Britanka je tekla 22,31 sekunde.

Tretja je bila Nizozemka Dafne Schippers (22,41), svetovna prvakinja na tej razdalji na zadnjih dveh prvenstvih.

"Utrujena sem, vendar sem vesela, da sem kljub temu v zelo močni konkurenci pred navdušeno domačo publiko tekla zelo hitro. Po EP v Berlinu se nisem spočila in upam, da mi bo sedaj to uspelo pred naslednjo diamantno tekmo v Zürichu," je dejala Asher-Smith. "Najpomembneje danes je bilo, da sem dobro odtekla zavoj, nato pa sem z močnim pospeševanjem, ki ga uporabljam tudi v teku na 400 m, prišla prva skozi cilj. Tekma sama pa je bila izjemna, saj je bila taka tudi konkurenca," pa je povedala Miller-Uibo.

Med atleti sta bila na 100 m na prvih mestih Američan Christian Coleman in domačin Reece Prescod, ki sta tekla 9,94, prvi pa je zmagal po ogledu fotofiniša.

V skoku v daljino sta z rekordoma mitinga zmagala Nemka Malaika Mihambo (6,96 m), ki je za 16 centimetrov premagala olimpijsko zmagovalko v troskoku Caterine Ibargüen iz Kolumbije, in prepričljivo Južnoafričan Luvo Manyonga (8,53 m). Najhitreje med vsemi je v zgodovini mitinga na 800 m tekal Kenijec Emmanuel Korir (1:42,79).

V skoku s palico je Američanka Sandi Morris, ki je marca letos prav v Birminghamu postala svetovna dvoranska prvakinja, s 4,62 m za deset cm ugnala vse tekmice na čelu z Grkinjo Katerini Stefanidi (4,52 m). Slednja jo je premagala za zlato na prejšnjih OI in SP. Na 400 m ovire je evropska prvakinja Lea Sprunger iz Švice s 54,86 dosegla prvo zmago v diamantni seriji.

V suvanju krogle je le Nemka Christina Schwanitz presegle 18 m (18,20 m), njen rojak Andreas Hofmann pa je z 89,92 m v metu kopja za več kot tri metre ugnal tekmece. Na 1500 m je slavila svetovna dvoranska prvakinja Sifan Hassan iz Nizozemske (4:00,60).

Do konca sezone sta na programu le še dva diamantna liga, finalni nastopi po disciplinah v Zürichu 30. avgusta in v Bruslju 31. avgusta.

Izidi:

Moški:
- 100 m:
1. Christian Coleman (ZDA)           9,94
2. Reece Prescod (VBr)               9,94
3. Noah Jones (ZDA)                  9,98

- 400 m:
1. Fred Kerley (ZDA)                 45,54
2. Matthew Hudson-Smith (VBr)        45,59
3. Paul Dedewo (ZDA)                 45,62

- 800 m:
1. Emmanuel Korir (Ken)              1:42,79
2. Jonathan Kitlit (Ken)             1:43,53
3. Elijah Manangoi (Ken)             1:44,15

- 110 m ovire:
1. Orlando Ortega (Špa)              13,08
2. Ronald Levy (Jam)                 13,22
3. Pascal Martinot-Lagarde (Fra)     13,27

- 3000 m zapreke:
1. Conseslus Kipruto (Ken)           8:14,33
2. Chala Beyo (Eti)                  8:14.61
3. Nicholas Kiptonui Bett (Ken)      8:16.44

- višina:
1. Brandon Starc (Avs)               2,33
2. Michael Mason (Kan)               2,30
3. Jeron Robinson (ZDA)              2,30

- daljina:
1. Luvo Manyonga (JAR)               8,53
2. Tajay Gayle (Jam)                 8,17
3. Henry Frayne (Avs)                8,01

- kopje:
1. Andreas Hofmann (Nem)             89,92
2. Julian Weber (Nem)                86,63
3. Magnus Kirt (Est)                 85,31

Ženske:
- 200 m:
1. Shaunae Miller-Uibo (Bah)         22,15
2. Dina Asher-Smith (VBr)            22,31
3. Dafne Schippers (Niz)             22,41

- 1500 m:
1. Sifan Hassan (Niz)                4:00,60
2. Gudaf Tsegay (Eti)                4:01,03
3. Sofia Ennaoui (Pol)               4:02,06

- 3000 m:
1. Agnes Tirop (Ken)                 8:32,21
2. Kasait Rengeruk (Ken)             8:33,43
3. Hellen Obiri (Ken)                8:36,26

- 100 m ovire:
1. Pamela Dutkiewicz (Nem)           12,84
2. Cindy Roleder (Nem)               12,96
3. Nadine Visser (Niz)               13,07

- 400 m ovire:
1. Lea Sprunger (Švi)                54,86
2. Janieve Russell (Jam)             54,91
3. Meghan Beesley (VBr)              55,83

- 3000 m zapreke:
1. Agnes Jebet Tirop (Ken)           8:32,21
2. Lilian Kasait Rengruk (Ken)       8:33,43
3. Hellen Onsando Obiri (Ken)        8:36,26

- palica:
1. Sandi Morris (ZDA)                4,62
2. Aikaterini Stefanidi (Grč)        4,52
3. Nikoleta Kiriakopoulou (Grč)      4,40

- krogla:
1. Christina Schwanitz (Nem)         18,20
2. Paulina Guba (Pol)                17,92
3. Melissa Boekelman (Niz)           17,78

Martina Ratej Sportal Martina Ratej četrta, znova krepko prek 60 metrov   Anita Horvat Sportal Anita Horvat z državnim rekordom peta v Monaku, svetovni rekord Kenijke Martina Ratej Sportal AZS: Ni veliko manjkalo, pa bi EP ocenili s samimi presežki

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin