1. 10. 2008,
13.56

Sreda, 1. 10. 2008, 13.56

Isinbajeva najboljša evropska atletinja

Svetovna rekorderka v skoku s palico in olimpijska prvakinja Rusinja Jelena Isinbajeva je še drugič v karieri postala najboljša atletinja stare celine po izboru Evropske atletske zveze (EAA).

"V letošnji sezoni sem bila izjemno motivirana, a mislim, da ne bi bila zadovoljna, če bi osvojila olimpijsko zlato, a ob tem ne bi postavila tudi novega svetovnega rekorda. Tudi v Atenah pred štirimi leti, ko sem osvojila svoj prvi olimpijski naslov, sem zmago slavila s svetovnim rekordom," je dejala 26-letna ruska zvezdnica.

Drugo mesto je po izboru EAA zasedla še ena olimpijska prvakinja iz Pekinga, Čehinja Barbara Špotakova, ki je sezono na finalu Mednarodne atletske zveze (IAAF) v Stuttgartu prav tako končala z novim svetovnim rekordom (72,28 m).

Tretja najuspešnejša atletinja Evrope je zmagovalka skoka v višino na igrah v Pekingu, Belgijka Tia Hellebaut, šele na četrtem mestu pa je hrvaška zvezdnica skoka v višino in lanska zmagovalka izbora EAA Blanka Vlašić, ki je v sezoni 2008 zmagala kar na 21 od skupaj 23 velikih tekmovanjih.