21.07

7 let, 12 mesecev

Sobota, 1. 1. 2011, 21.07

Dos Santosu domača zmaga v Sao Paulu

Brazilec Marilson Dos Santos in Kenijka Alice Timbilil sta zmagovalca silvesterskega teka na 15 kilometrov v Sao Paulu, ki je bil v brazilskem velemestu že 86. zapored.

Dvakratni zmagovalec newyorškega maratona Dos Santos je na teku slavil že tretjič. Zmagal je že v letih 2003 in 2005. Za 15-kilometrsko progo je 33-letnik porabil 44 minut in sedem sekund.

''Bila je težka zmaga. Tekmecem sem ušel nekoliko prezgodaj, tako da bi skoraj plačal davek na vzponu na hrib Brigadeiro Luiz Antônio. Sem že nekoliko pozabil, kako zahteven je ta vzpon,'' je zadovoljen povedal Dos Santos.

Drugi je bil Kenijec Barnabas Kosgei (44:49), tretji pa njegov rojak James Kwambai (45:15) – tretji najhitrejši maratonec vseh časov.

Kenijka rekordno

Kenijska tekačica Alice Timbilil je ubranila lansko zmago, s časom 50:19 pa je postavila nov rekord proge, ki je bil star že 17 let. Le šest sekund je zaostala domačinka Simone da Silva, ki je prav tako tekla hitreje od prejšnjega rekorda.

''Zavedala sem se, da je Simone dobro pripravljena in kar malo sem se bala, da me bo prehitela,'' je dejala 27-letna zmagovalka.

Tretja je bila njena rojakinja Eunice Jepkurui, ki pa je za najhitrejšima tekmovalkama zaostala že več kot minuto.