Torek, 2. 12. 2014, 13.07
10 let, 1 mesec
Junak meseca novembra je Toni Čelič
V uredništvu smo izbrali pet kandidatov, ki smo jih v rubriki Junaki za jutri predstavili v mesecu novembru. Tokrat vas je prepričal Toni Čelič, tisti fant, ki je iz utapljajočega avta rešil žensko.
Toni Čelič se ni obotavljal, njegova reakcija je bila hipna: "Takoj sem skočil iz avtomobila, bratrancu sem vrgel mobitel in odvrgel jakno, stekel po nabrežini in skočil v vodo ter takoj pomagal ženski."
Kdo je še bil v izboru za junaka meseca novembra?
30-letni Matjaž Klemenčič velja za enega najboljših jadralnih zmajarjev na svetu. In najboljši imajo večkrat tudi najboljše ideje. Ena najbolj spektakularnih in tveganih se je 30-letnemu Tolmincu porodila že pred dvema letoma.
Zakonca Nataša Sajovec Molnar in Dejan Molnar imata tri hčere in ko so izrazile željo po reševanju matematičnih nalog, se jima je utrnila ideja, da bi oblikovala lastno spletno stran, katere glavni namen bi bil utrjevanje matematične snovi skozi vse leto.
Sobota dopoldne. Na vrata hiše, v katero je še noč prej neusmiljeno drla voda, je potrkalo. "Potrebujete kaj, vam pomagamo?" Na dvorišču je stala skupinica gasilcev, mladi obrazi, srednješolci. Trenutek zatem so si že podajali vreče s peskom in jih prestavljali višje na dvorišče, da so lahko stanovalci očistili sledi poplav, ki so prizadele Dolenjo vas pri Cerknici.
Namen projekta je bil gibalno oviranim otrokom dati možnost, da se vključijo v družbo na otroških igriščih. Letos so tako na desetih različnih lokacijah po Sloveniji postavili posebne gugalnice za invalide.