SiolNET. Novice Slovenija
1,80

termometer

  • Messenger
  • Messenger

Travner postal rekorder

1,80

termometer

Anton Travner
Foto: STA

Generalni direktor policije Anton Travner je danes, dobra dva tedna po imenovanju, odstopil. Policijo je kot vršilec dolžnosti vodil od 14. marca letos, ko je vlada razrešila njegovo predhodnico Tatjano Bobnar. Travner, ki bo postal direktor z najkrajšim stažem do zdaj, je odstopil skupaj z ministrom za notranje zadeve Alešem Hojsom. 

 

Anton Travner DCAF Novice Vlada imenovala Antona Travnerja za generalnega direktorja policije

Vlada je Travnerja po javnem razpisu na mesto generalnega direktorja policije imenovala 12. junija. Pred tem je policijo tri mesece vodil kot vršilec dolžnosti. Razlogov za svoj odstop Travner za zdaj javnosti ni razkril, po besedah Hojsa je svojo odstopno izjavo poslal z dopusta. Z Generalne policijske uprave so sporočili, da je razlog za njegov odstop osebne narave in ga ne želi deliti z javnostjo. Za čas njegove odsotnosti ga bo nadomeščal namestnik generalnega direktorja policije Jože Senica, piše STA.

Travner ostaja generalni direktor policije, dokler se z njegovim odstopom ne seznani vlada. Ta tudi imenuje vršilca dolžnosti do imenovanja novega generalnega direktorja.

Kronološki seznam dosedanjih generalnih direktorjev policije:

Borut Likar (1. avgust 1998–4. februar 1999)

Stanislav Veniger (začasno vodenje policije; 5. februar 1999–28. februar 1999)

Andrej Podvršič (1. marec 1999–15. junij 2000)

Marko Pogorevc (16. junij 2000–14. januar 2003)

Darko Anželj (15. januar 2003–7. april 2005)

Bojan Potočnik (vršilec dolžnosti generalnega direktorja; 7. april 2005–1. julij 2005)

Jože Romšek (1. julij 2005–8. januar 2009)

Matjaž Šinkovec (vršilec dolžnosti generalnega direktorja 8. januar 2009–19. februar 2009)

Janko Goršek (19. februarja 2009 imenovan za vršilca dolžnosti generalnega direktorja; 23. julij 2009–30. september 2012)

Karol Turk (začasno vodenje policije; 1. oktober 2012–17. oktober 2012)

Stanislav Veniger (18. oktober 2012–2. november 2014)

Marjan Fank (29. oktober 2014 imenovan za vršilca dolžnosti generalnega direktorja; 22. januar 2015–5. januar 2018)

Simon Velički (6. januar 2018–4. oktober 2018)

Tatjana Bobnar (4. oktober 2018 imenovana za vršilko dolžnosti generalnega direktorja; 11. december 2018–13. marec 2020)

Anton Travner (14. marec 2020 imenovan za vršilca dolžnosti generalnega direktorja; 12. junij 2020 ~), navaja STA.

Borut Pahor Janez Janša Novice Fajonova, Šarec in Mesec bi spet odstopili vlado #video

 

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin