Srdjan Cvjetović

Petek,
17. 5. 2013,
17.05

Osveženo pred

8 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

policija

Petek, 17. 5. 2013, 17.05

8 let, 8 mesecev

Policija in zasebno varovanje skupaj za večjo varnost

Srdjan Cvjetović

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Ob 20. obletnici Zbornice za razvoj slovenskega zasebnega varovanja bodo slovenski varnostniki s policijo sklenili protokol o medsebojnem sodelovanju.

Zagotavljanje javnega reda in varnosti je večplastna naloga, pri svojem delu pa se morajo varnostniki, katerih temeljno poslanstvo je na področju preventive in preprečevanja varnostnih tveganj, velikokrat, zlasti pri varnostnih incidentih, obrniti na policijo. Zato bo protokol o medsebojnem sodelovanju, ki se nanaša na postopke in izmenjavo podatkov ter informacij, pomembnih za zagotavljanje varovanja ljudi in premoženja, tako policistom kot varnostnikom zelo dobrodošel.

"Čeprav zakon o zasebnem varovanju dobro opredeljuje sodelovanje med subjektoma, je sklenitev protokola vsekakor korak v pravo smer. Ne smemo pozabiti, da smo oboji, tako državne kot zasebne varnostne službe, pravzaprav servis državljank in državljanov," je sklenitev protokola pospremil generalni direktor policije Stanislav Veniger.

Pomen standardov "Celovit varnostni sistem v državi je mogoče vzpostaviti in vzdrževati samo s povezovanjem vseh, ki delujemo na področju varnosti in varovanja," je pritrdil predsednik Zbornice za razvoj slovenskega zasebnega varovanja Branko Slak. Zbornica pri svojem delu že dalj časa izpostavlja pomen izdelave in uvajanja strokovnih priporočil in standardov za različna področja zasebnega varovanja. V okviru teh prizadevanj so lani predlagali uvajanje evropskih standardov za področje tehničnega varovanja, ki jih je nato Slovenija kot ena prvih držav vpeljala v svojo zakonodajo.