Ponedeljek,
11. 7. 2011,
13.32

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 11. 7. 2011, 13.32

8 let, 7 mesecev

Katarina Kresal: Zaresu se je z izstopom odprl nov svet

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Katarina Kresal je v spletnem blogu zapisala, da se ob izstopu Zaresa iz koalicije zdi, kot da se je stranki odprl povsem nov svet, raven komunikacije na twitterju pa je označila za nesprejemljiv.

Predsednica LDS se je v svojem blogu dotaknila nekaterih aktualnih političnih tem. V splošnem ocenjuje, da je "slovenski politični prostor pregret". "Je poln sovraštva in težkih besed. Nestrpnosti in nespoštovanja," navaja Kresalova in pojasnjuje, da je bil minuli teden pomenljiv v tem smislu. "Po izstopu iz koalicije se je Zaresu odprl povsem nov svet" O izstopu stranke Zares iz koalicije je zapisala, da se zdi "kot da se je predstavnicam in predstavnikom te stranke s tem odprl povsem nov svet", iz izjav ministrice v odstopu pa so "na vse strani letele puščice in obtožujoče besede, kdo vse je odgovoren, da vseh svojih zamisli ne same kot ministrice in ne stranka kot celota niso mogli uresničiti". Kresalova se sprašuje, ali so za to res krivi izključno drugi ali gre le za priročen izgovor.

Nesprejemljiva raven komunikacije na twitterju Po mnenju predsednice LDS je nesprejemljiva tudi raven komunikacije na spletnem omrežju twitter. Kot je prepričana, je namreč dobil popolnoma novo dimenzijo in postal "orodje obračunavanja in zmerjanja v 140 znakih". "Včasih se zdi že praktično nemogoče, koliko gneva je sposoben nekdo spraviti v omejen znakovni prostor. Vendar očitno za izkazovanje političnega sovraštva prostora ni nikoli premalo," meni Kresalova.

Predvolilni program SDS "poln stereotipov in obljub" V svojem besedilu pa se je dotaknila tudi predvolilnega programa največje opozicijske stranke, ki pa je po njenem pisanju poln "stereotipov, lepih besed in visokoletečih obljub o tem, kako se bo Slovencem pod njihovim vodstvom godilo bolje".

Sami niso imeli dovolj poguma za reforme "Pravijo, da bodo svoj program nadgradili s predlogi in idejami ljudi. Glede na to, da vsak dan znova dokazujejo, da ne zmorejo slišati in da niti ne želijo poslušati, ob tem pa namenoma blokirajo vse tiste dobre reforme, ki Sloveniji prinašajo razvoj, samo zato ker niso imeli dovolj političnega poguma, da bi jih izpeljali sami, ko so za to imeli mandat, si ne morem predstavljati, da bi njihova pobuda lahko bila iskrena," meni predsednica LDS.

"Slovenija si enostavno zasluži več" Kresalova ocenjuje, da država danes potrebuje učinkovite, preudarne in premišljene rešitve. "Slovenija si enostavno zasluži več. Veliko več. Predvsem politične strpnosti," je še zapisala.

SDS: Ko zmanjka argumentov, nastopijo politične diskvalifikacije Na očitke Kresalove so se že odzvali v SDS. "Ko zmanjka argumentov, nastopijo politične diskvalifikacije in politični nesmisli. Predsednica LDS je očitno pozabila, da je SDS za rešitev Slovenije iz krize predlagala štiri obsežne pakete ukrepov, ki pa jih je vladna koalicija, katere del je tudi sama, vse po vrsti arogantno zavrnila. SDS pa je kljub temu delovala državotvorno in konstruktivno pri sprejemanju posameznih predlogov in je podprla vse tiste predloge vladne koalicije, ki so bili v korist državljank in državljanov, čeprav jih ni bilo veliko," so sporočili.

"Kdo blokira pozitivne ukrepe?" Kot navajajo, je SDS v mandatu aktualne vlade vložila 26 protikriznih zakonov in dva akta, od katerih je koalicija zavrnila vse razen dveh. Dodajajo še, da je koalicija v istem času vložila 27 zakonov in štiri akte, od katerih jih je SDS podprla 15. "Kdo torej blokira pozitivne ukrepe?" ob tem sprašujejo v SDS. Dodajajo, da so s programom, ki so ga ponudili v javno razpravo, dokazali, da "zmorejo in želijo prisluhniti ljudem, ki imajo dobre predloge za razvoj Slovenije." Stranki LDS in Kresalovi ob tem sporočajo, da bi pričakovali, "da manj časa namenja obračunavanju z največjo opozicijsko stranko in precej več pripravi konkretnih ukrepov za boljše življenje Slovenk in Slovencev."