Petek,
28. 3. 2014,
13.12

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

zdravstvo

Petek, 28. 3. 2014, 13.12

8 let, 7 mesecev

Gantar: Bratuškova je pri zdravstvu zamočila. Morala bi odstopiti.

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
"Predvsem pa odvrača pozornost od blamaže, ki jo je doživela ob imenovanju Alenke Trop Skaza za ministrico," meni Gantar, ki dodaja, da bi morala Bratuškova odstopiti.

Po mnenju nekdanjega ministra za zdravje Tomaža Gantarja je namreč izjava premierke Alenke Bratušek, da je bilo njegovo imenovanje napaka, posledica tega, da se premierka zaveda, "da je vse zamočila".

Gantar na stanje v zdravstvu dolgo opozarjal Gantar je dejal, da bi od Bratuškove pričakoval odstop, saj "ne obvladuje svojega dela in je očitno, da ji vajeti že dolgo časa uhajajo iz rok". Poudaril je, da jo je na stanje v zdravstvu dolgo opozarjal, a da so njegova opozorila v vladi jemali kot nebodigatreba.

Bratuškova je namreč ob odstopu Trop Skaze, ki je zdravstveni resor vodila en mesec, kot napako označila to, da je Gantarju ponudila ministrovanje.

"Ko sem bil minister v vladi Bratuškove, si je premierka vzela deset minut za pogovor o zdravstvu," je pojasnil in dodal, da je večkrat dal pobudo, da bi se z Bratuškovo in koalicijo sestali na temo zdravstva. Trdi, da bi se vsaj polovici težav, ki se danes pojavljajo v zdravstvu, izognili, če bi ga premierka poslušala in bi pomagala pri sprejemanju pripravljene zakonodaje.

O projektih, ki so zastali Kot primer je navedel zakon o zdravstveni dejavnosti, ki je med drugim urejal področje popoldanskega dela zdravnikov, koncesij in upravljanja zdravstvenih zavodov, ter novelo zakona o pacientovih pravicah, v kateri so dodatno opredeljevali področje čakalnih seznamov in dali zdravstveni inšpekciji možnost denarnega kaznovanja ob nepravilnostih pri vodenju seznamov.

Gantar opozarja, da je predlog zakona o zdravstveni dejavnosti zastal v koalicijskem usklajevanju, novela zakona o pacientovih pravicah pa v medresorskem usklajevanju. Po njegovih besedah sta noveli nasprotovala ministrstvo za notranje zadeve in ministrstvo za pravosodje, torej ministrstvi, ki ju vodijo člani DL.