Liga NLB, 19. krog

Velenjčani v velikem derbiju užalostili Celjane

Gorenje Velenje veselje | Rokometaši velenjskega Gorenja s v nedeljskem derbiju premagali Celjane. | Foto Jan Gregorc/www.alesfevzer.com

Rokometaši velenjskega Gorenja s v nedeljskem derbiju premagali Celjane.

S tekmo med Loko in Trimom Trebnjem se je že v četrtek začel 19. krog lige NLB. Četa Uroša Zormana je zmagala s 30:23. Na petkovi tekmi je Riko Ribnica  visoko s 35:26 odpravila Dobovo.V nedeljo pa sta se v večnem derbiju spopadli moštvi Gorenja Velenja in Celja Pivovarne Laško. Velejnčani so zmagali z 32:27.

Celje PL GOG Gudme
Sportal Nov poraz za slovo od elite

Rokometaši Gorenja Velenja so v velikem slovenskem derbiju premagali Celje Pivovarno Laško in se s štirinajsto zmago utrdili na drugem mestu lestvice NLB. Za vodilnim Trimom Trebnje zaostajajo dve točki, pred Celjem pa imajo zmago prednosti. Velenjčani imajo ob tem z obema boljši izkupiček na medsebojnih tekmah.

Dvoboj ekip, ki sta v preteklem tednu končali nastope v evropskih tekmovanjih, je zasluženo pripadel Velenjčanom. Gostje iz Knežjega mesta so vodili le na začetku tekme, sredi prvega polčasa pa je Gorenje prevzelo pobudo in na odmor odšlo s prednostjo štirih zadetkov.

Razliko nekaj zadetkov so domači suvereno držali vseh drugih 30 minut. Celjani so se jim približali le na 24:21.

Pri Gorenju Velenju so trije igralci dosegli po šest zadetkov - Urban Pipp (6:6), Matic Verdinek (6:9), Enej Slatinek Jovičič (6:9), za Celje Pivovarno Laško pa sta šestkrat zadela Tadej Mazej (6:6) in Tim Cokan (6:8).

Vodilna ekipa lige iz Trebnjega je tudi v Škofji Loki potrdila, da se spogleduje z naslovom državnega prvaka. Gorenjci so se dobro upirali v prvi polovici prvega polčasa do zaostanka 7:8, nato pa so varovanci Uroša Zormana za prvo občutno prednost zadeli trikrat zaporedoma, že v 22. minuti pa vodili s petimi goli prednosti.

V drugem polčasu so Gorenjci na plečih dobre obrambe še enkrat zagrozili in se približali na 18:20. V slogu velikih ekip pa so Trebanjci potrdili svojo kakovost, zaigrali v višji prestavi in si z delnim izidom 6:2 priigrali mirno končnico. Prav na koncu je bila razlika največja. V domačem dresu je vnovič izstopal Jaka Soršak s kar 11 goli, za zmagovalce jih je osem dosegel Jan Jurečič.