Alem Toskić Celje Pivovarna Laško Rokometna liga prvakov

Četrtek, 7. 3. 2024, 22.30

Rokometna liga prvakov, 14. krog

Nov poraz za slovo od elite

Celje PL GOG Gudme | Celjani so ligo prvakov zaključili z novim porazom. | Foto Jan Gregorc/www.alesfevzer.com

Celjani so ligo prvakov zaključili z novim porazom.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so ligo prvakov končali s 14. porazom in brez točke. Na zadnji tekmi je bila s 34:30 (15:15) boljša ekipa Gudme.

Celjski rokometaši so v zadnjem, 14. krogu skupinskega dela lige prvakov gostili danski Gudme. Iskali so prvo zmago v elitnem evropskem tekmovanju, potem ko so izgubili prvih 13 tekem. Po tekmovalni plati je bil zanje dvoboj zgolj prestižnega pomena, saj so že pred časom ostali brez možnosti za napredovanje.

Na koncu so po dobrem prvem polčasu popustili v nadaljevanju in tako ostali brez možnosti za vsaj točko v evropski sezoni.

Danci so si že pred zadnjim krogom zagotovili nastop v kvalifikacijah za četrtfinale.

Znani vsi udeleženci nadaljevanja

Neposredno so se v četrtfinale uvrstili Kiel in Aalborg iz skupine A ter Magdeburg in Barcelona iz skupine B.

V kvalifikacije so se uvrstili Veszprem (20 točk), Montpellier (14), današnji celjski tekmec Gudme (13 točk, Danci so v Celju zmagali s 34:30) ter Wisla Plock (11).

Vsaj v prvem delu so bili Celjani povsem enakovreden tekmec. Le na začetku so nekoliko zaspali, potem pa morali loviti zaostanek dveh golov. Dance so ujeli po golu Tadeja Mazeja za 6:6 v deseti minuti, potem pa sta bili ekipi povsem skupaj. Nobena si ni priigrala več kot zadetka naskoka, potem pa je za 10:9 poskrbel Žiga Mlakar.

V dvorani Zlatorog je nato sledil več kot polurni premor, saj je morala zdravniška ekipa pomagati enemu od gledalcev na tribunah. Potem ko so ga pospremili v bolnišnico, se je tekma nadaljevala, v končnici pa je bil scenarij podoben kot do prekinitve.

V tem delu tekme je bil ključni mož Celjanov vratar Rok Zaponšek. Nizal je obrambe, polčas končal pri osmih in ubranil tudi nekaj ključnih poskusov Gudmeja. Tako so bili v vodstvu tudi Celjani, nazadnje po golu Mitje Janca za 15:14, polčas se je končal z neodločenim izidom.

V sredo so bili aktivni tudi klubi slovenskih legionarjev. Matic Suholežnik je ob porazu Zagreba proti Kielu dosegel 2 gola, Aljaž Panjtar je zbral 4 obrambe. Urban Lesjak s sedmimi obrambami ni mogel preprečiti poraza Pelisterija proti Kolstadu. Aalborg in Kielce sta se razšla z rezultatom 35:35, Aleks Vlah pa je za gostitelje dosegel šest golov. PSG je s 37:33 vnovčil vlogo favorita proti Pick Szeged, za katerega je Borut Mačkovšek dal 3, Matej Gaber pa 2 gola.

V četrtek je Barcelona z Blažem Jancem (1 gol) in brez poškodovanega Domna Makuca s 34:37 klonila proti Montpellierju Staša Skubeta (4 goli), Wisla Plock pa je bila tudi s pomočjo štirih golov Mihe Zarabca z 29:28 boljša od Porta.

A nadaljevanje potem ni bilo tako dobro. Začetek je sicer nakazal prvi uspeh v sezoni, saj so domači dvakrat vodili za dva gola (17:15, 18:16). Sledile pa so danske minute, vratar Tobias Thulin je bil vse bolj razpoložen in je spravljal v obup domače rokometaše.

Gudme je v nekaj minutah prišel do vodstva (22:21), ki ga ni več pustil iz rok. Celjani so bili sicer blizu, zaostajali za gol ali dva, a do preobrata niso mogli. V zadnjih desetih minutah pa je zaostanek narasel najprej na tri gole, v 58. pa prvič na tekmi tudi na štiri (28:32) in jasno je bilo, da bodo celjski rokometaši evropsko sezono končali z ničlo.

Največ golov, osem, je dosegel Mitja Janc, po štiri sta dodala Žiga Mlakar in Rok Marić.

Celje Pivovarna Laško : GOG Gudme 30:34 (15:15)

Dvorana Zlatorog, gledalcev 1784, sodnika: Marin, Garica (oba Španija).

Celje Pivovarna Laško: Zaponšek, Gaberšek, Perić 2, Marguč 2, Mazej 2, Cokan 2, Čirović 3, Antonijević, Marić 4, Janc 8, Milićević 3, Korže Lesjak, Žabić, Mlakar 4, Rakita.
Gudme: Thulin, N. Pedersen 3, K. Pedersen, Madsen 9 (1), Dorgelo, Leger, Rasmussen 2, Zachariassen 7, Ling, Lykke 1, Mensing 10, Perssoon, Lindskog 1, Bronz 1, Clausen.
Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 2 (0), Gudme 1 (1).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 4, Gudme 4 minute.