Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak Real Madrid Barcelona špansko prvenstvo

Ponedeljek, 12. 2. 2018, 23.00

Špansko prvenstvo, 23. krog

Oblak se je približal Barceloni, kriza Deportiva se nadaljuje

Lionel Messi | Foto Getty Images

Vodilna in še vedno neporažena Barcelona je v 23. krogu španskega prvenstva v nedeljo doma brez zadetkov remizirala z Getafejem, kar pomeni, da se ji je drugouvrščeni Atletico Madrid, ki je s pomočjo Jana Oblaka v soboto v gosteh odpravil zadnjeuvrščeno Malago (1:0), približal na šest točk zaostanka. Beli baletniki so se na krilih trikratnega strelca Cristiana Ronalda znesli nad gosti iz Baskije.

Madridski Atletico si je zmago proti Malagi, ki ji v tej sezoni ne gre prav nič po načrtih, tako da je prvi kandidat za izpad v drugo špansko ligo, zagotovil že v uvodni minuti. Rdeče-bele je povedel v vodstvo Francoz Antoine Griezmann. Med strelce se je vpisal že po 40 sekundah, zadetek pa posvetil 14-letnemu navijaču Atletica Nachu Barberi, ki mu je prejšnji teden med nogometno tekmo, ko je igral v dresu Alzire, odpovedalo srce. Najboljši igralec EP 2016 je po hitrem golu stekel do klopi in vzel vnaprej pripravljen dres Atletica z napisom imena in priimka tragično preminulega mladega nogometaša. Griezmann je na zadnjih petih tekmah ujel strelsko formo. Dosegel je štiri zadetke.

Slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak, ki je v tej sezoni prejel le devet zadetkov in se spogleduje že s tretjo vratarsko nagrado zamora, je za Simeonejevo četo branil vso tekmo. Ubranil je tri strele in pomagal soigralcem do nove zmage, s katero so se približali vodilni Barceloni na šest točk zaostanka.

Najbolj se je izkazal na začetku drugega polčasa, ko je na Romaledi mojstrsko ubranil prosti strel, ki ga je proti njegovim vratom sprožil Roberto Rosales. V tej sezoni španskega prvenstva je nedotaknjeno mrežo zadržal že na 15 tekmah!

Že v petek sta se Athletic Bilbao in Las Palmas razšla brez zadetka in zmagovalca (0:0), v uvodnem sobotnem srečanju pa je Alaves v gosteh presenetil Villarreal in ga premagal z 2:1.

Španski prvak Real Madrid je v zadnji tekmi pred sredinim evropskim izpitom, ko bo v prvi tekmi osmine finala lige prvakov gostil francoski PSG, navdušil navijače in napolnil mrežo Real Sociedadu (5:2). Prvi polčas je dobil kar s 4:0, Portugalec Cristiano Ronaldo pa je s tremi zadetki dokazal, da se pred težko pričakovanim spopadom z Neymarjevimi Parižani dviga v formi. To je bil njegov prvi hat-trick v tej sezoni v domačem prvenstvu. V tej sezoni je v španskem prvenstvu skupno dosegel 11 zadetkov in se po dolgem času znašel na seznamu petih najboljših strelcev la lige.